Таг:, , , , , , , , ,

Прекрасни фотографии од крилјата на колибри кои светат во боите на виножитото!

Секогаш кога ќе помислиме дека сме виделе сѐ, природата успева да нѐ воодушеви. Уметникот и...

Танцување во ритамот на самбата и шаренило од костими на карневалот во Рио

Карневалот во Ри де Жанеиро е најмасовниот карневал во светот, каде повеќе од два милиони...

Русин пропешачил 20.000 километри за да стигне во Рио: Дали знаете колку години му биле потребни?

Сергеј Лукјанов во просек секој ден поминувал помеѓу 50 и 60 километри. Русинот Сергеј...

ОД БЕГАЛКА ДО ОЛИМПИЈКА: ЗАЕДНО СО СВОЈАТА СЕСТРА СПАСИЛА БЕГАЛЦИ ВО ЧАМЕЦ ТУРКАЈЌИ ГО ДО КОПНОТО!

Јусра Мардини имала само 17 години кога со својата сестра избегала од Сирија. На нивниот...

ФОТО: Адријана Лима со солзи во очите гордо го носеше олимпискиот факел

Адријана Лима не успеа да ги надвладее силните емоции додека го носеше олимпискиот факел во...

НЕВЕРОЈАТНО: Пингвин препливува по 8000 км секоја година за да го посети човекот што му го спасил животот

Оваа е навистина неверојатна приказна која дефинитивно ќе ве воодушеви. Жоао Переира, 71...

Најпознатите туристички локалитети низ светот, какви што не сте ги виделе до сега

Низ светот има многу историски и значајни локалитети, кој секој од нас има желба да ги посети...

Италијанецот Пјетро Бозели, најзгодниот професор на светот, во кампања за Армани

Пјетро Бозели, Италијанецот кој освои илјадници женски срца и беше прогласен за „најсекси...

„Благодарам мамо“: Емотивна реклама посветена на мајките

„It takes someone strong to make someone strong“ (Само силна личност може да создаде силна личност). Ова е...

ФОТО: Адријана Лима е убавица во Бразил во колоритна кампања за очила

Адријана Лима сними забавна и колоритна кампања за Vogue Eyewear. Рио де Жанеиро е локацијата од...

НЕМА ДА ГИ ПРЕПОЗНАЕТЕ: Еве како изгледаат ангелите на „Викторија Сикрет“ на плажа!

Ангелите на ”Викторија Сикрет” се сметаат за едни од најубавите и најзгодните жени на...