Таг:, , ,

Верувања и ритуали: Во никој случај не треба да го правите ова за Нова година – го спречува исполнувањето на желбите

Верувања и обичаи – еве кои работи го спречуваат исполнувањето на нашите новогодишни...

Верувања и ритуали: Никако не правете го ОВА за Нова Година

Верувања и обичаи за тоа кои нешта спречуваат да ни се остварат новогодишните желби Нова...

Жената што се сака себеси секогаш ги има овие навики: Ритуали за убавина, здравје и среќа

Внимателното негување на вашето тело не вклучува маникир еднаш годишно, туку постојано...

Негуваната жена има повеќе самодоверба: Неделни ритуали за разубавување

За крајот на наделата дозволете си себеси малку време за себе – ефектите се непроценливи...

Јапонскиот доктор кој живеел 105 години го открива рецептот за здравје и долговечност

Шигеаки Хинохара верувал дека енергијата му дава радост на телото, а не спиењето и...

Неколку работи кои секоја жена треба да ги направи за себе за да има среќен и исполнет живот

Ова се неколку работи кои треба да ги ставите на вашата листа со приоритети и да ги воведете...

Галичка свадба 2019: Овогодинешните младенци се Огнен Караѓозовски и Марина Петровска

Галичката свадба и оваа година традиционално ќе се одржи во Галичник од 12 до 14 јули по 46-ти...

Ова се најнеобичните обичаи низ светот за дочекување на Новата Година!

Ширум светот постојат многу ритуали кои се за нас необични, како шетање на полноќ со празни...

Знаете ли дека суеверието може да ни помогне во ублажувањето на анксиозноста?

Многу луѓе веруваат дека бројот 13 е несреќен број или дека нешто лошо ќе им се случи ако...

Спиел само по два часа дневно: Зошто Никола Тесла мразел крупни жени и накит?

Ова се некои од ритуалите на великаните од светот на науката кои ги практикувале непосредно...

Најдобрите третмани за нега и заштита на вашата коса

Косата е најубавиот украс за секоја жена и еден од највпечатливите делови кои ја изразуваат...

Богојавление, Ноќ кога се појавува Господ! Ако сакате да се омажите, на Богојавление направете го ова!

На сите име  познато дека на Богојавление се исполнуваат желби, па за овој празник своите...