Таг:, , , , , , , , , , , , , , ,

Наскоро ќе бидеме сведоци на трки со автомобили роботи

Компанијата „Roborace“ креирала неколку роботски автомобили кои сега се прототипови, но ќе...

Бизарно: Луѓето и роботите за 100 години би можеле да имаат деца?

Децата во иднина би можеле да имаат мозок со вградена интелигенција, а телата ќе бидат...

Погледнете го интервјуто со најпопуларниот робот со карактеристики на човек

“Business Insider” направи интервју со моментално најпопуларниот робот на светот, Софија,...

Може да замислите секс со робот?

Објавата на футурологот д-р Ијан Пирсон ја дигна јавноста на нозе… Тој предвидува дека...

Видео: Летачка достава на пица?

Во Индија, ако нарачате пица од Франческо пицеријата, многу брзо летачки објект ќе ви го...