Таг:, , , , ,

Русија направи лек против корона вирусот – Веднаш го блокира воспалението

Руските научници направија лек против коронавирусот врз основа на антималарискиот лек –...

Рускиот научник Шестопалов посочи кога ќе заврши пандемијата на коронавирусот

Александар Шестопалов е убеден дека сегашната состојба со инфекција со коронавирус е...

Денс Студиото Мак од Куманово беше дел од Европско првенство во модерни и спортски танци во Москва, Русија

Денс Студио Мак од Куманово од 4-9. март беше дел од Европско првенство во модерни и спортски...

Место на кое реалноста станува нереална: Црно-бел руски кафуле кој го освои светот

Ова не е само кафуле, ова е уметничко дело Добредојдовте во најинтересниот кафуле во Санкт...

Овој материјал најдобро ќе ве стопли во текот на зимата

Познато е дека зимите се најстудени во Русија. Меѓутоа и во нашите области е многу студено во...

10 фотографии кои докажуваат дека фризурата го менува изгледот на жената! (ФОТО)

Штом ѝ се случува нешто важно во животот, жената посакува да ја промени фризурата. Во тие...

9-годишно дете црта портрети од миленичиња за да обезбеди храна за бездомни животни

Не носат сите херои наметки, но нивните добри дела зборуваат за нив. Ова е уште една приказна...

Нашата Андријана Грковска денес настапува на Европското првенство во спортско стрелаштво за лица со оштетен слух

Нашата Андријана Грковска денес ќе ја претставува нашата земја на Европското првенство во...

Стави на јадица пофалби, па ќе уловиш будали: Најмоќни руски поговорки!

Руски поговорки кои ќе ве натераат да размислите за животот и неговите принципи. Со скапата...

Ова се руските пилоти кои спасија 233 животи: Без многу искуство го направија невозможното

За само неколку секунди, два пилоти успеале да го приземјат онеспособениот авион во поле со...

Прегладнета поларна мечка одела 1.500 км од Арктикот како резултат на глобалното затоплување!

Оваа мечка, исклучително слаба и гладна, лежела на земја во часови во предградието на...

20 златни животни совети од еден од најдобрите психолози на сите времиња!

Секој кој во животот барем малку се занимавал со психологија, сигурно слушнал за Михаил...

Трогателно видео: Мало мече не го пушта човекот кој го спасил од пожар!

Деновиве сме сведоци на огромните шумски пожари во Сибир, кои и покрај интензивните...

Бајкалско Езеро: Магичната убавина на најдлабкото и најстарото езеро во светот

Бајкалското Езеро е најдлабокото езеро во светот, кое се наоѓа во Сибир, Русија. Најголемата...

Пронајдена глава на волк од Ледено доба

Волкот е социјано животно. Живее во семејства или чопори  каде доминираат алфа мажјак и алфа...

Сте слушнале ли за воениот Дизниленд на Русија?

Претседателот на Русија, Владимир Путин го отвори првиот Патриотски парк со воена тематика,...

Ова се петте најстудени места во светот! (ФОТО)

Сведоци сме на големи климатски промени и студот кој ја погоди Америка. Некогаш природата...

Ова се 11 неверојатни факти за Владимир Путин кои досега не сте ги знаеле!

Рускиот претседател Владимир Путин познат е како мистериозна личност која не сака премногу...

Сте слушнале ли за Република Карелија? Овде и камењата се свети!

Република Карелија е федерална единица во склоп на Руската федерација, сместена на самата...

Вака изгледа појадокот на Владимир Путин: Калоричен оброк за успешен ден!

За Владимир Путин честопати се вели дека е ноќна птица, поради многубројните обврски и...