Таг:, , , ,

Состојба на нови случаи на КОВИД – 19 во Македонија

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти. – Скопје 4 –...

Состојба на нови случаи на КОВИД – 19 во Македонија

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти. – Скопје 8 –...

Состојба на нови случаи заболени со КОВИД – 19 во Македонија

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 45 оздравени пациенти. – Скопје 19 –...

Состојба на нови случаи заболени со КОВИД – 19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени рекордни 728 теста за КОВИД-19. Досега во земјата се...

Состојба на нови случаи заболени со КОВИД-19 во Македонија

Во изминатите 24 часа се регистрирани 49 нови случаи на Ковид-19. По градови: – Скопје 13 –...

Состојба на заболени нови случаи на коронавирус во Македонија

Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови:...

ОСВЕТЛИ ГО СКОПЈЕ – НОЌНО КАЧУВАЊЕ ДО МИЛЕНИУМСКИ КРСТ

Во САБОТА во 19:30 часот (15 Јуни 2019), ќе се одржи “Ноќно искачување до Милениумскиот крст на...

Запознајте се со убавините на Салса танцот: Салса туторијал за почетници од Танцовиот клуб Дезире!

Изминатава декада латино танците станаа актуелни како на светско ниво, така и кај нас....

Уште еден концерт на Македонската филхармонија за деца – „Со Дизни низ светот“

На барање на публиката, Македонската филхармонија уште еднаш ќе го изведе концертот за деца...

СРЕЌНА САБОТА: ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА ПРЕКРАСЕН ДЕН

Риби Планетарната енергија може да ви даде дополнителна креативност и начин на изразување....