Таг:, , , , , , , , , , , ,

ВИДЕО: Колку храна можете да купите за пет долари ширум светот

Порталот buzzfeed.com направи истражување колку храна во различни држави може да се купи за пет...

Фото: Две пријателки ги копираат стајлинзите на Канје Вест и Ким Кардашијан

Двете пријателки и колешки оваа идеја ја добиле сосема случајно, кога едната од нив сакала...

Фото: Новата резиденција на оскаровката Џенифер Лоренс

Ѕвездата на „Hunger Games“, Џенифер Лоренс ја заврши потрагата по нова куќа. Според  E! News...

Фото: 10 најчудни дрва низ светот

Низ светот има многу чудни и уникатни места, исто така има и скоро неверојатни дрва, кои се...

Ако “Ред Бул не ви дал крила”- ќе ви врати по 10 долари

Сите кои купиле Ред Бул во период од 1 јануари 2002 година до 3 октомври 2014, ќе добијат надомест...

Видео: На овој бездомник му се случи нешто магично!

Сакате да му помогнете на некој бездомник? Да му пријдете и да му го искинете знакот со кој...

Топ 10 најнеобични згради низ светот

Низ светот постојат неверојатни дела на аритектурата, значајни по својата историска...

Мила Кунис и Ештон Качер добија ќерка!

Изворите велат дека Кунис се породила на 30ти септември и донела на свет здраво женско бебе, и...

Зошто мажите се уште се оние кои плаќаат на првиот љубовен состанок?

Репортерот на НПР, Шерин Марисол Мераџи, неодамна присуствуваше на професионален час за...

Видео: Јелена Карлеуша со настап на Светско Првенство во Кошарка Шпанија 2014

Репрезентацијата на Нов Зеланд во мечот против репрезентацијата на Сад, пред почетокот на...

Неверојатно: Оваа сијалица свети дури 113 години!

Колку пожарникари се потребни за да се смени сијалица? Во пожарната станица во Ливермор,...

Фото: Како од бајките…

Сцена како од бајките, мистично место, каде паѓаат благи сончеви зраци. Се чуствува доза...