Таг:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Фотографка ги руши стереотипите за пит булите преку преслатки цветни портрети

Речиси сите луѓе сакаат да имаат миленик, дали станува збор за куче или маче, риби или зајак,...

Патување кое ќе го паметите: 3 совршени дестинации за летен одмор

Доколку оваа година планирате автомобилот или авионот да го замените со кампување, ова се...

Нешто чудно се случува: Милионерите масовно се селат во Нов Зеланд

Се проценува дека секој втор основач на компанија во Силициумската долина поседува имот и...

Доналд Трамп конечно проговори за секс скандалот: Животот на Меланија не е ни малку лесен

Веќе некое време трае хаосот околу секс аферата од минатото на претседателот Доналд Трамп и...

Погледнете што живее и расте во апаратите за сушење раце

Никол Вард е млада мајка од Калифорнија која спровела еден експеримент. На секои три минути...

Го изненадил целото училиште со 1,500 рачно изработени пораки #СреќаНаДенот

Анонимен ученик од средното училиште во Трој, Охајо ги стопи срцата на многумина со својот...

Меланија Трамп на „Твитер“ следи само пет лица. Кога ќе прочитате кој е петтиот, ќе се изненадите

Твитер профилот на првата дама на САД, Меланија Трамп го следат околу десет милиони луѓе, но...

Три лунарни настани наеднаш: Погледнете како изгледаше СУПЕР СИНАТА КРВАВА МЕСЕЧИНА низ светот

Небото во ноќта на 31-ви јануари доживеа три лунарни настани, кога беше осветлено од Супер...

Уште едно чудно име во семејството…Ким и Канје го објавија името на своето трето дете

Ким и Канје на светот му го претставија името на нивната штотуку родена ќерка, Чикако Вест....

Мишел и Малиа Обама во Мајами: Поранешната прва дама изгледа одлично во бикини и шорц

По заминувањето од Белата Куќа веруваме дека поранешната прва дама, 53 годишната Мишел Обама,...

Кои се ѕвезди ќе настапуваат на најголемиот музички фестивал – Coachella 2018?

Организаторите на најголемиот музички фестивал Coachella 2018 ги најавија овогодинешните ѕвезди....

Меџик Џонсон: „Нема никогаш да постои уште еден Коби Брајант“…се пензионираше великанот од НБА лигата!

После 20 годишна кариера, броевите 8 и 24 со кои играше великанот на НБА лигата и еден...

Првите фотографии во боја од Северна Америка фасцинираат и ни ја раскажуваат историјата

Што се крие во архивите? Фасцинантни фотографи испловија од архивата на Detroit Photographic...

Десет најпосетувани градови за 2017 година

Социјалната мрежа Инстаграм започна да се користи во 2010 година и за овие седум години успеа...

Мечка и две мечиња провалиле во пицерија барајќи храна (ВИДЕО)

Мечка и две мечиња, гладни, по потрага по храна провалиле во пицерија, а сето тоа е снимено со...

Го преживеала нападот во Лас Вегас заради нејзиниот ајфон?

Една жена, се нашла на локацијата на еден од најтрагичните напади во историјата на САД, а...

Меланија Трамп во фустан од Alexander McQueen на средба во Белата куќа

Првата дама на САД уште еднаш го привлече сето внимание појавувајќи се во елегантна...

Селена Гомез јавно проговори за нејзината трансплантација на бубрег

Светската музичка ѕвезда Селена Гомез јавно говореше за нејзините здравствени проблеми,...

За само три секунди дознајте дали јајцето е расипано

Ако сакате да видите дали едно јајце е свежо и тазе, тогаш треба да направите еден мал трик....

Разлики во рекламите на ИКЕА во зависност од земјата за која се наменети

Еден каталог, за една фирма, со различни фотошопирани разлики во зависност од земјата за...