Таг:, , , , , , , , , , , ,

Софија Вергара е вистинска кралица на летниот стил

Колумбиската актерка Софија Вергара веќе долги години претставува симбол за убавина,...

Моќни портрети од бездомници и тоа што сонувале да бидат

Фотографот Horia Manolache живее во Сан Франциско, кој е втор град на листата со најголема...

Рибари во шок откако покрај нив помина оргомна ајкула (ВИДЕО)

Рибрарско бродче во Ошен Сити, Мериленд, било „почестено“ со присуството на оргомна...

Хипнотизирачки снимки од движењето на облаците низ Големиот Кањон

Природата е неверојатна, а ретко сме сведоци за нејзината убавина со оглед на бетонското...

Со овие трикови нема да ви биде потребен звучник: Еве како музиката од телефонот да ви биде погласна (видео)

Денешните телефони драстично се напреднати во секоја смисла, но јачината на звучникот и...

ПРОВЕРЕНО: Еве како да направите природен омекнувач за алишта

За љубителите на природно, што не штети на околината, а се однесува на одржување на домот, им...

Го купиле садот за 160 денари: Го свртиле наопаку и животот им се сменил во секунда

Семејство од Њујорк не ни сонувала дека една распродажба одржана во 2007 година засекогаш ќе...

Видел чудна дупка во езерото, земал дрон и го снимил реткиот момент (ВИДЕО)

Областа Напа во Калифорнија е позната по винската индустрија и убавите пејсажи. Помеѓу...

Серена Вилијамс е трудна!

Неодамна Серена Вилијамс изненади со веридбата со еден од основачите на Reddit, Alexis Ohanian, а сега...

(ВИДЕО) Стави сад со оцет во микробранова, а кога ја вклучи се случи ЧИСТА МАГИЈА

Микробрановата рерна е многу корисна во кујната, било да се користи за подгревање на...

Шарени и симпатички куќи во Сан Франциско кои го слават пристигнувањето на пролетта

Пролетта ни пристигна, сивилото го снема, а имаме илјадници расцветани цветови, зеленило и...

Погледнете го трејлерот за филмот „Џеки“ во кој Натали Портман ја толкува првата дама на САД

Во претстојниот филм, кој го пробиваше својот пат низ фестивалите добивајќи признанија,...

Компанија од САД плаќа 12 илјади долари за практиканти кои ќе шетаат и пијат пиво

Летото е периодот кој луѓето најчесто го користат за шетање, дружење и опуштање, а речиси и...

Причината поради која што фармерките се продаваат за ниска цена

Најголемиот дел од производството на тексас се одвиваше во САД. Но сега тоа не е...

Децата на познатите кои се копија од нивните родители

Генетиката е  многу чудна, но најчесто таа е многу интересна за надбљудување и проучување....

Европските држави во натпревар на тема „Кој најдобро ќе го исмее Доналд Трамп“

Речиси нема ни еден месец откако Доналд Трамп застана на чело на Белата Куќа, а веќе е можеби...

Љубовта помеѓу Мишел и Барак Обама низ 15 фотографии

Заврши и вториот мандат на претседателот на САД, Барак Обама кој во историјата е запишан...

Модната трансформација на Меланија Трамп, која ќе ве изненади (ВИДЕО)

Со избирањето на новиот претседател на САД, дополнително се зголеми публицитетот на Доналд...

Како изгледа Големиот Кањон кога ќе падне снег?

Не мора да замислувате како изгледа Големиот Кањон кога ќе падне снег, може да ви кажеме, а...

Ким Кардашијан се врати на социјалните мрежи објавувајќи семејни моменти

Откако преживеа вистинска драма со грабежот во Париз, од октомври навака Ким беше буквално...