Таг:, , , , , , , , ,

Приказната која стои позади споменикот со 440 пара потпетици во Турција ќе ви го скрши срцето

Има одредена убавина и сила во слабоста, велат. Но, понекогаш нееднаквоста помеѓу луѓето...

Аутистично момче детално ја нацртало картата на светот само врз основа на својата меморија

Аутизмот е комплексно и малку разбрано пореметување поради кое ауистите имаат потешкотии...

Најдете време за своите деца и направете ги посреќни

Многу родители во трката за подобар финансиски и социјален статус немаат доволно време и...

11 години без Тоше Проески: На денешен ден балканскиот ангел отиде во вечноста

Тоше Проески загина во тешка сообраќајна несреќа на 16. октомври 2007. година кај Нова Градишка...

Фотографии направени веднаш по земјотресот во Скопје 1963 година

Во раните утрински часови, на 26. јули 1963 година, Скопје го погоди катастрофален земјотрес....

На 82 години оваа жена ја ставила првата тетоважа инспирирана од емотивна причина

Никогаш не е доцна за тетоважа, а оваа жена го докажа тоа ставајќи ја својата прва тетоважа...