Таг:, , , , , ,

Морате да го заследите: Инстаграм профил со сите стајлинзи од „Сексот и Градот“

Официјален Инстаграм профил за љубителите на стилот на четирите неповторливи дами од...

„Згодните мажи се лоши љубовници.“ – Незаборавни цитати на Кери Бредшо за мажите и врските

Кери Бредшо  е една од култните ликови од серијата „Сексот и градот“ од која научивме доста...

Шарлот од серијата „Сексот и градот“ која сцена и била најтешка и најужасна за снимање

Серијата „Сексот и Градот“ беше емитувана пред 15 години, а денес е една од најпопуларните и...

Совршениот маж не постои: 5 лекции кои ги научивме од Саманта Џонс!

Ликот на Саманта е најконтроверзниот во оваа легендарна серија. Сепак, таа сподели мудри...

Сара Џесика Паркер повторно во својата стара улога: Кери Бредшо се враќа на голема врата!

Актерката Сара Џесика Паркер не планира да се откаже од Кери Бредшо, колумнистката која ја...

5 знаци кои покажуваат дека за него сте само авантура и не сака ништо посериозно со вас

Кога сте сами, вие сте неговиот свет, а кога има други луѓе во близина, веќе не е сигурен во...

Може ли мажот да се промени и дали жените мислат само на секс? Сите лаги од „Сексот и градот“ во кои веруваме

Ова се некои од заблудите кои се провлекуваат низ серијата. Легендарната серија „Сексот и...

Сите го паметиме по неговата улога во „Сексот и градот“. Како изгледа Крис Нот сега?

Популарниот актер Крис Нот (63) кој не воодушевуваше со својата улога во серијата „Сексот и...

Беше најпосакуваниот маж во серијата „Сексот и градот“. Денес има 46 години и нема да верувате како изгледа!

Најголемата заводничка во „Сексот и градот“, Саманта Џонс во оваа серија успеа да ја смири...

7 животни одлуки кои ги научивме од Кери Бредшо

Иако честопати беше ирационална, Кери Бредшоу не научи неколку важни животни поуки. Иако...

Ѕвездата од Сексот и градот се кандидира за гувернер на Њујорк?

Доколку некој ви каже да погодите која од четирите ѕвезди од Сексот и градот би се...

Сара Џесика Паркер дизајнираше детска колекција за Gap

Ѕвездата на серијата „Сексот и градот“, Сара Џесика Паркер, го прошири своето дизајнерско...

8 комбинации на Кери Бредшо кои и денес се шик

Сексот и градот остави неизбежен белег со своите „сочни“ теми, а се чини уште повеќе со...

Сара Џесика Паркер повторно се трансформира во Кери Бредшо

Таа е една од оние актерки која во сеќавање на сите ќе остани само како еден лик, во овој...

Неколку совети од девојките од мегапопуларната серија „Сексот и градот“

Најверојатно не постои девојка која не се пронашла во еден од ликовите на Кери, Саманта,...

Факти за „Сексот и градот“ кои досега не сте ги знаеле

Оваа серија сите ја гледавме со години. Жените едвај чекаа таа да почне, бидејќи најчесто се...

Дали беше грешка што Carrie Bradshaw заврши со Mr.Big?

Не беа сите среќни што Кери Бредшо заврши со Mr.Big и дека крајот на серијата, според креаторот...

10 животни лекции од Саманта Џонс. „ Понекогаш, моногамија е најдобар можен избор.“

Доколку  мислевте дека само Кери Бреншо имаше одговори на сите прашања во Њујорк, сте се...