Таг:, , , , , ,

Мистериозното село на богатите во Кина: Никој не смее да го напушти, во спротивно сѐ губи!

Кинеското село Хуаки е сместено во покраината Јиангсу, а познато е под називот „селото на...

#ИнстаСреќа: Најубавото село во Полска исшарано со цветни декорации

Овие мали слатки куќи се лоцирани во областа Даброва, во југоисточниот дел на Полска. Името...

Најслатката мини-куќа која изгледа како во сон (ФОТО + ВИДЕО)

Погледнете како изгледа најубававата мини-куќа – неверојатна идеја за уредување на мал...

Како од бајките: Хобитон е вистинско место и се наоѓа во Нов Зеланд. Погледнете како изгледа!

Кога Питер Џексон ја забележал фармата „Александар“ за време на воздушното пребарување на...

Просечно живеат 100 години: Жителите на ова село ви ја откриваат својата тајна на долговечноста!

Ако сакате живот од 100 години, сигурно ќе ве интересираат резултатите од ова истражување....

2.000 евра награда за тој што ќе го прочита стариот камен

Малото село Плугастел се наоѓа во Франција  нуди награда од  2.000 евра на тој што ќе успее да...

Рај на земјата: Ова е селото во кое е роден Леонардо да Винчи! (ФОТО)

Пеперутките ги разигруваат старите маслинови дрвја во Винчи, тосканското село во кое е...

Добредојдовте во малото село на Дедо Мраз! Овде започнала најпознатата бајка!

Во малиот град на северот од Финска под називот Рованиеми се наоѓа прочуеното село на Дедо...

Сам направил пат долг 8 километри за да го посетуваат синовите. (ВИДЕО)

Индија: Јаландар живее во село кое е оддалечено 10 километри од училиштето во кое учат...

Село во Швајцарија нуди 60.000 евра за да се преселите таму

Жителите на швајцарското село Албинен, во кантонот Вале, за десет дена ќе се одлучат за...

Позади него има богата историја: Ова француско село со право го нарекуваат едно од најубавите на целиот свет (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Сен-Емилион е комуна во југозападниот француски депертман Жиронда, каде главен е Бордо....

Село без деца во Швајцарија, има само 16 жители од кои 15 пензионери

Швајцарското планинско село, старо 600 години, се соочува со предизвик да преживее....

Оставете ги да ве озборуваат- поучна приказна која вреди да се прочита

Тешко е да ги задоволите сите вкусови. Оној кој сака, секогаш ќе има што да искоментира…...

Германско село повикува млади парови со деца да се доселат: Подаруваат земјиште, еве кои се условите!

Поради сè постарото население, многу помали места во Германија, меѓу кои и селото Отенштајн...

Aко не сте направиле ајвар, сега немојте ни да го правите

Aко не сте направиле ајвар, сега немојте ни да го правите – барем така велат старите народни...

Поглед во селото каде луѓето живеат по 100 години

Дали во ова кинеско село се крие тајната за долговечност? Во областа Бама во Кина се наоѓа...

Ова село без патишта е како излезено од бајките

Ако некогаш сте посакале да живеете во сопствена бајка, можеби треба да размислите да се...

Најубавото село во Полска целото е ишарано со цветни декорации

Овие мали слатки куќи се лоцирани во областа Даброва, во југоисточниот дел на Полска. Името...

Попај во Малта го нашол најдобриот спанаќ?

Колоритното и жовописно село Свитхевен, лоцирано во Малта во Медитеранското Море, денес е...