Таг:, , , , , , , , ,

Оваа пролет се „ин“ силните бои на сенки за очи

Ако преферирате умерена или дискретна шминка, оваа пролет и лето заборавете ги старите...

6 мејкап идеи со кои ќе добиете сексапилен изглед!

Променете ја својата мејкап техника и променете го животот! Тоа е нашето ново мото кое оваа...

И ова е можно: Дејвид Бекам нашминкан на насловната на магазин!

Денес е речиси вообичаено да се види маж нашминкан, но Дејвид Бекам е веројатно последниот...

5 нови начини да го искористите омилениот бронзер ова лето

Бронзерот има мултифункционална улога при шминкањето. Изберете го својот омилен производ и...

Нашминкајте се сами со помош на овие мејкап совети

Сакате да ја промените својата секојдевна рутина при шминкањето и да го освежите своето...

Најдобрите комбинации на бои во шминкањето, за тренди изглед

Тренди комбинации од актуелните бои во светот на шминката, во кои секој ќе го пронајде...

Хит празнична шминка – ЦРВЕНА СЕНКА

Оваа година во makeup одделот за празничната сезона се појавија многу нови необични трендови, а...

Голем камбек на СИНАТА сенка

Визажистите заоваа сезона беа инспирирани од бескомпромисната и впечатлива шминка во...

Врвните фотографери и нивната неисцрплива фантазија-сенката како мотив

Сенките понекогаш придонесуваат за сликата да биде поубава отколку што навистина е. Овој...

Совети за лето: Што да правите кога времето е екстремно топло

Топло, топло, топло! Така е, конечно долгоочекуваното и посакувано лето е тука, но заедно со...

Како вашите очи да изгледаат покрупно со помош на шминка

Без разлика кој е моменталниот тренд во мејкапот, сепак некои работи никогаш не се менуваат....

#ПразнициСеБлижат: Инспирација за празнична шминка!

НЕЖНА Совршена подлога, нежно исцртани очи и розев кармин, согласно тенот. ОКЕАНСКИ ОЧИ...

Мејкап трикови за изморени очи

Коректорот не е единствен начин да направите очите да ви изгледаат одморено и свежо, туку...

Редок феномен се појави на планина во Вашингтон

Откако значително се намалила видливоста,  Радка Чапин и нејзините колеги одлучиле  дека е...

Сите нијанси на кафени очи

Темнокафени очи Користете сенки во боја на слива, темнозелена и сива боја. На аглите...