Таг:, , , , , , , , ,

Се ожени најпосакуваниот турски актер – Бариш Ардуч познат како „Вљубениот ерген“

Бариш Ардуч кај нас познат по улогата на Омер во серијата „Вљубениот ерген“ го кажа...

Се сеќавате ли на преубавата Жаде од серијата „Клон“? – Еве како таа изгледа денес

Џована Антонели, познатата бразилска актерка која ја одигра Жаде – улогата на својот...

Гледајте бесплатно онлајн – Предлог серии за љубителите на историјата

Ви споделуваме листа со топ 10 инспирирани од историјата кои можете да ги гледате потполно...

„Згодните мажи се лоши љубовници.“ – Незаборавни цитати на Кери Бредшо за мажите и врските

Кери Бредшо  е една од култните ликови од серијата „Сексот и градот“ од која научивме доста...

Сега е идеално време за да научите да готвите – Онлајн курсеви и кулинарски емисии

Готвењето дома сега е најдобар начин за оваа ситуација во која се наоѓаме. Доколку не сте баш...

#СедиСиДома – Страници на кои бесплатно можете да гледате филмови и серии

Одлична можност како да го поминете времето дома за време на епидемијата Бидете совесни и...

Еве што ја одбележа изминатата деценија

Незаборавни епски сцени, ненадејни албуми, настапи кои го променија светот Што прво ви паѓа...

Шарлот од серијата „Сексот и градот“ која сцена и била најтешка и најужасна за снимање

Серијата „Сексот и Градот“ беше емитувана пред 15 години, а денес е една од најпопуларните и...

„Игра на Тронови“ се враќа – Најавен е нов спиноф

Среќни вести за фановите – ХБО ја најави новата серија Ни доаѓа новиот спиноф на серијата...

Наградите Еми 2019: Модата на виолетовиот тепих

Лос Анџелес беше домаќин на доделувањето на Еми наградите кои во театарот Микрософт ги...

Наградите Еми 2019: „Игра на тронови“ повторно го сруши рекордот на освоени награди

Мегапопуларниот феномен серијата „Игра на тронови“ и оваа година повторно доминираше на...

6 предлози за непопуларни, но одлични серии!

Со сѐ поголемата достапност на онлајн streaming медиуми, како Netflix, Amazon и други, сѐ позапознати...

29 грешки кои треба да ги направите пред да наполните 29 години

Како што изминува секоја година од 20-тите, така постепено луѓето сфаќаат дека тој период од...

Шехерезад го промени својот личен опис: Погледнете како изгледа сега славната турска актерка!

Бергузар Корел е една од најплатените и најубавите турски актерки која со години плени со...

Се подготвуваат нови адаптации на “Војна на световите“ и “Временска машина“

Енди Мушиети ќе ја режира новата филмска адаптација, на делото на Х.Г. Велс, “Временска...

5 одлични серии кои се вистински избор за зимските месеци (ВИДЕО)

Есента и почетокот на најстудениот период од годината идеално е да ги дочекате со серии кои...

10 страшни филмови и серии за гледање на Ноќта на вештерките

Доколку немате идеја што да гледате оваа Ноќ на вештерките, а голем сте фан на хорор филмови,...

6 одлични серии со најдобри и нецензурирани секс сцени (ВИДЕО)

Доколку сакате да погледнете добра приказна, но и малку еротика, следните серии се...

Овој турски убавец ќе го тргне Бали-Бег од тронот? На неговата убавина се восхитуваат илјадници жени

Препознатлив по долгата коса, Алп Навруз за кратко време успеа да ги освои симпатиите на...

Интернетот во минатото

Kомпјутерите не биле централниот дел во нашите животи. За луѓето кои не го искусиле,...