Таг:, , , , , , , ,

Животот не би бил толку забавен без неа – Зошто е прекрасно да имате помлада сестра

Поврзаноста помеѓу сестрите е навистина посебна, без оглед на годините. Расправата за тоа...

Зошто вашата сестра е и вашата најдобра пријателка?

Таа е една и единствена. Со вас е во добро и во зло. Постојат ситуации кога ве доведува до...

Науката вели – оној кој има сестра е подобра и пољубезна личност

Најскапоценото нешто – сестра! Во еден миг се расправате околу нејзините чевли, а веќе во...

Заборавете на симетријата: Еве како правилно да ги истакнете веѓите

Истакнувањето на веѓите моментално можеби е еден од најголемите трендови за разубавување....

Ким и Кајли идентично облечени изгледаат како близначки

Во тесни хеланки и високи потпетици, само во различна боја, двете сестри гледани од страна се...

Преслатки фотографии од првите близначки со различна боја на кожата

Кај секоја мајка постои возбудата за тоа кој ќе биде полот на нејзиното бебе или пак како ќе...

Интересни факти за браќата и сестрите

Браќата и сестрите претставуваат подарок од родителите, чиј рок на траење не изминува. Тие...

Сестрите Кардашијанс на патување во Јапонија

Сестрите Ким, Кортни и Клои отпатувале во Азија. Тие се во главниот град на Јапонија, Токио,...

5 работи кои им се познати само на помладите сестри

Да имате постара сестра е благослов, но понекогаш е вистински хаос потенцирањето од страна...

Првородените деца се попаметни од своите браќа и сестри

Ако сте најстарото дете во семејството, тогаш сигурно оваа статија ќе ви послужи за да ги...

Дали сте знаеле за овие браќа и сестри на славните?

Иако сите сте слушнале за славните личности кои се на оваа листа, ретко кој од вас знае дека...

Ретко семејно богатство: Четири идентични сестрички во неодолива фотосесија

Малите сестрички Абигејл, Мекајла, Грејс и Емили нè освоија со својата прва фотосесија пред...

Има 145 години, погребал 4 жени и сите свои деца (видео)

Мбах Готхо од Индонезија тврди дека е најстариот човек на светот. Според документите кои во...

Еве како изгледаат денес близначките кои се родија држејќи се за раце

Овие сестри заедно ја делеле плацентата, а и ден денес се нераздвојни. Џена и Џилијан од САД...

Најдобриот тим нè направи среќни родители

„Мама, ова е докторот кој е заслужен што денес те имаме во нашите раце“ – со насмевка на...

Сестри близначки, кои со својот необичен танц го привлекоа вниманието на милиони

Двете сестри близначки Poonam и Priyanka Shah се дипломци на Универзитетот Илиноис Urbana Champaign и исто...

БЕВМЕ ТОЛКУ РАЗЛИЧНИ, НО СЕПАК ТОЛКУ МНОГУ СЛИЧНИ, НЕРАЗДЕЛНИ ДРУГАРКИ, ПОБЛИСКИ ОД СЕСТРИ

И покрај толку многу разлики, ние не се делевме, станавме едно, моето секојдневие не беше...