Таг:, ,

Шеширот како одраз на добар стил: Овие 3 модели ќе доминираат оваа сезона!

Најпопуларниот додаток оваа зима е дефинитивно е шеширот Ако сакате шешири, со задоволство...

Волнените шешири се апсолутен тренд на сезоната

Една од главните причини зошто толку многу ја сакаме есента е секако разновидноста на...

Клучот е во деталите: Најактуелните модни додатоци за оваа есен!

Некои се вратија од деведесеттите, а некои штотуку го завзедоа своето место на модниот врв...

Волнени шешири – инспиративен есенски моден детал

Една од главните причини зошто толку многу ја сакаме есента е секако разновидноста на...

Совети за како да ја заштитите косата од оштетување и дехидрација после сончев ден на плажа

Летото е посебен период кога морате да водите грижа за вашата коса. Сонцето, хлорот, солената...

Нов Инстаграм тренд? Кајли објави фотографија на која носи само сламен шешир!

Најпопуларната инфлуенсерка Кајли Џенер на својот Инстаграм профил кој го пратат преку 140...

Сламен шешир – летен императив! (ФОТО)

Шеширот е познат уште од древниот Египет. Со текот на годините тој станал симбол на...

Детален список: Подгответе се за одмор на плажа со вашето бебе

Кога сте родители, за одењето на плажа потребни се повеќе нешта од пешкир, вода и крема за...

Подготвени за одмор: Задолжителни производи кои мора да ги имате во торбата за на плажа

Летото е веќе во тек и времето за годишни одмори започна. Секоја жена при планирање на...

Скитникот кој сите го сакавме – како изгледал Чарли Чаплин без шминка и шешир

Децении по неговата смрт, Чарли Чаплин и понатаму останува една од највлијателните филмски...

Тренд капи за Есен 2017

Освен што се удобни и топли тие се идеални модни додатоци. Од сезона во сезона тие станаа...

ФОТО: Тамара ја објави најслатката фотографија од малата Хана!

Пејачката Тамара Тодевска откако стана мајка постојано ги полни нејзините профили на...

Направи сам: Дадете и нов изглед на старата облека (ВИДЕО)

Доколку ви здосадија, некогаш омилените, парчиња облека, не мора да трчате во бутиците по...

Шеширот како неопходен моден детал за оваа сезона

Додека во минатото шеширот се сметал за показател на социјалниот статус, денес тој е...

Ова ретко се гледа – вака Харис Џиновиќ изгледа без шешир и во костум за капење!

Харис Џиновиќ никогаш не се појавува во јавност без шешир, кој стана негов заштитен знак....

Блескајте со целиот свој сјај на плажа

Ако ја сакате модата и сакате секогаш да изгледате одлично па дури и кога одите накај плажа,...

Изгледајте шик и на минусни температури

Кога се минусни температури не е лесно да се облечете онака како што сакате без да смрзнете....

85-годишнен земјоделец добива makeover од неговиот внук и станува модна икона

Ви дошло ли некогаш на памет вашата баба или дедо да ги дотерате во ваша облека? Епа на ова...