Таг:, , , , , ,

(ВИДЕО) Како се носеле шишки во изминатите 100 години?

За сите љубители на шишки, а и оние кои посакуваат да имаат шишки, но им е тешко да се одлучат...

Витканите шишки се во тренд! (ФОТО)

Најпосакуван тренд во последните месеци се шишките. Меѓутоа, сега овој тренд има најнова...

Фризура идеална за модерни мажи кои сакаат да остават впечаток

Оваа фризура со средна должина е идеална за мажи кои се модерни, сакаат да изгледаат...

Топ 4 фризури за дами кои подмладуваат

Точно е дека кратката коса визуелно ги намалува годините, но тоа дефинитивно не е строго...

Имајте фризура како французинка, трендот кој полека го освојува светот

Кога Лили Алдриџ стави фотографија од нејзината нова фризура, со шишки инспирирани од...

Шишките се повторно ‘ИН’

Не постои жена која барем еднаш во животот не носела шишки, или не помислила да ги направи....

Повторно во тренд – РАЗДЕЛЕНИ ШИШКИ

Шишките повторно се прославија помеѓу трендовите кај фризурите благодарение на бројни...

Како да носите фризура со шишки

Оваа сезона тие се вратија помеѓу главните трендови кај фризурите, па речиси немаше дама од...

Интересни начини како да носите боб фризура

Заборавете ги класичниот боб и испробајте ги новите трендови кои ни наложуваат да ја сушиме...

ИТАР ТРИК СО КОСА: КАКО ДА НАПРАВИТЕ СОВРШЕНИ ШИШКИ БЕЗ НОЖИЧКИ!

Постапката е сосема едноставна, но сепак постои еден услов… Ако сакате да имате шишки, но...

Направете сами шишки како од фризерски салон

Ако веќе имате или сте имале искуство со шишки, сигурно знаете колку е тешко и комплицирано...

Идеи за супер интересни фризури во 2016

Без разлика на должината на нашата коса, секоја дама сака да има интересна фризура. Денес ви...