Таг:, , , , , , , , , , ,

Ова се најинтелигентните познати личности во Холивуд

Иако постојат предрасуди за ѕвездите од Холивуд дека се површни и опседнати со слава и пари,...

Славица споделува како со неформално образование до нова успешна кариера

Во океанот од информации на интернет, секогаш има место да се сподели успешна приказна. Ова...

Успешна приказна: Симона Пеовска стигна до #НоваКариера како дигитален маркетер

Целта на Академијата за маркетинг на Brainster е да ги претвори почетниците во маркетинг...

Зошто треба да се вклучите во училишните активности и хобија на вашето дете?

Воопшто не е тајна дека децата кои имаат родители се вклучени во нивните секојдневни...

Придобивки од детската игра на отворено кои треба да ги знае секој родител

Играта може да биде одлично средство во процесот на учењето или во стекнувањето нови знаења...

Дознај повеќе и приклучи се на новата платформа за бесплатни лекции за IT, маркетинг, дизајн и бизнис

  Стигни до твојата кариера од соништата, стекни се со нови знаења и напредувај на...

8 нешта што наставникот посакува родителите да прават со нивните деца дома

  Потрудете се вашето дете да чита секој ден Наставничката од градинка на мојот син не...

Инспиративна приказна за пријателството и позитивната енергија која ни ја носи оваа девојка со посебни потреби

Победата на кошаркарскиот тим на  Norman High School Lady Tigers  имало посебно убава победа, а еден член...

Аца Филозофот е комунален работник, но што се крие зад обичниот човек? Вистинска мотивација и инспирација…

Арслан Бајрамоски е еден од многуте неприметливи комуналци во белградското комунално...

20 неверојатно интересни работи кои не ги научивте во школо

Како изгледаат вашите раце ако сте ги миеле 3 секунди или 30 секунди: Што се случува кога ќе...

Децата родени од постари мајки се поздрави, повисоки и со подобро образование?

Децата од постари мајки се поздрави, повисоки и имаат подобро образование од децата чии...

Финти за лесно цртање со помош на букви и броеви

Животот е полесен и поубав кога ќе научиш како на едноставен начин да направиш некои работи....

Го праша како му е првиот ден во школо… Не требаше

Сета вистина за првиот училишен ден собрана во едно преслатко и пресмешно видео. ТВ...

Кога имаш прв час во понеделник, а ти се спие…

Супер идеја!