Таг:, , , , ,

Ова е најскапата новогодишна елка на светот: Еве зошто вреди речиси 14 милиони евра!

Вчера јавно е претставена најскапата новогодишна елка на светот, чија вредност се проценува...

Го фрлил фрижидерот во провалија, но кога стигнало видеото до полицијата морал да го извлече! (ВИДЕО)

Овој маж се осмелил да фрли фрижидер во една провалија во Шпанија, потсмевајќи се на...

Еспадрилите повторно се хит ова лето!

Шпанците обожаваат да истакнат дека еспадрилите се посебен вид на обувки за нив бидејќи...

После 7 години и 3 деца фудбалерот Серхио Рамос се ожени со прекрасната Пилар Рубио!

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се ожени со прекрасната Пилар Рубио! На свечена...

Еднаквоста се учи преку дела: Училиште во Шпанија ги учи момчињата да извршуваат „домаќински“ работи!

Училиштето Монтекастело во Виго, Шпанија минатата година објави дека ќе воведе часови по...

Острови создадени за неверојатно летно уживање

Летото е се поблиску, па многумина веќе се во потрага по совршена дестинација за летниот...

Избегал од затвор, живеел 10 години на Канарските острови, па му се здосадило и се пријавил сам во полиција

Маж кој побегнал од затвор во Австрија пред повеќе од 10 години, се пријавил во полицијата во...

Овој 91-годишен човек потрошил 56 години од својот живот градејќи своја катедрала! (ФОТО)

Поранешниот свештеник Justo Gallego Martinez конструира своја катедрала Мехорада дел Кампо, Шпанија...

Македонската филхармонија на турнеја во Шпанија

Македонската филхармонија во периодот од 28 октомври до 2 ноември, ќе оствари турнеја во...

Богата историја, уметнички дела, архитектонски градби кои оставаат без здив: Отсега и вие можете да уживате во убавините на Мадрид!

Патувањето во еден голем град каков што е Мадрид со себе носи бројни убавини и предизвици. Да...

Прекрасна медитеранска куќа која наликува на цвет

Минималистичка, едноставна, природна, со прекрасен поглед на Медитеранот, оваа куќа...

Згодната сопруга и синот во прегратките на славниот фудбалер

Еден од најпознатите фудбалери во светот не крие колку е важно неговото семејство....

Ова е најголемиот билборд во светот (ВИДЕО)

Во Гинисовата книга на рекорди се најде најголемиот билборд во светот, кој е поставен од...

Шакира во затвор поради прикривање данок?

Колумбијката има адвокати кои се специјализирани во вакви случаи и тврдат дека не е крива,...

Комбинација од топло чоколадо и еспресо е најпопуларна во Шпанија

За сите љубители на топло чоколадо и еспресо, оваа комбинација од овие две задоволства ќе...

Во Шпанија е отворен првиот бар за дремка

Во Мадрид, главниот град на Шпанија, отворен е првиот бар за дремка, каде посетителите ќе...

Најубавите соби и вили од Европа во кои треба да престојувате

Airbnb e сервис кој ги прескокнува класичните туристички агенции и на се поголем број...

Десет најпосетувани градови за 2017 година

Социјалната мрежа Инстаграм започна да се користи во 2010 година и за овие седум години успеа...

Најубавите божиќни дестинации

Божиќниот период е најубавиот перид во годината. Тоа е период кога метрополите се...

Убавините на Мадрид прикажани низ фотографии

Мадрид, главниот град на Шпанија важи за еден до најубавите европски градови, со фасцинантна...