Таг:, , , , , , ,

Контроверзно истражување: Дали изборот на обувки на жените зависи од мажот кој им се допаѓа?

Се вели дека изборот на обувките на жените на првиот состанок крие јасна порака....

5 парчиња облека кои треба да ги исфрлите од вашиот плакар

Точно е дека од време на време во мода се враќаат парчиња облека кои сме ги носеле некогаш, но...

Ким и Кајли идентично облечени изгледаат како близначки

Во тесни хеланки и високи потпетици, само во различна боја, двете сестри гледани од страна се...

8 комбинации на Кери Бредшо кои и денес се шик

Сексот и градот остави неизбежен белег со своите „сочни“ теми, а се чини уште повеќе со...

Елегантните МРЕЖЕСТИ ПОТПЕТИЦИ идеални за празничните забави

Потпетиците изработени од мрежест материјал, тул и чипка се вистински избор за празничната...

Хит тренд – ЗЛАТНИ чевли совршени за празничните забави

Златната боја совршено се вклопува во празничната сезона кога се е блескаво и весело, а како...

Сатенски салонки за гламурозни свечени прилики

Новиот омилен тренд на дамите се сатенските салонки. Тие изгледаат префинето и гламурозно и...

Овие чевли ќе доминираат ова лето

Летото е период кога можеме да им се насладуваме на прекрасните модели на отворени...

Подигнете го на ново ниво вашиот деловен изглед

Кога ќе почнеме по механизам да вадиме парчиња облека од плакарот и да се прилагодуваме на...

Штикли за неодолив и женствен изглед (галерија)

Чевлите на висока потпетица се едни од најомилените модни детали на скоро секоја дама. Тие...

Најубавите сребрени обувки за ова лето

 Колку и да ви се чини дека сребрените обувки со металик сјај се тешки за стилизирање,...

Штикли со кои ќе бидете во центарот на вниманието

Штиклите се инстантен подигнувач на стилот, а за тоа се свесни многуте познати убавици кои...

Штикли кои можете да ги носите цел ден

Иако штиклите се инстантен подигнувач на стилот, многу дами ги избегнуваат поради нивната...

12 илустрации во кои ќе се пронајде секоја жена

Интересни секојдневни и животни ситуации во кои, речиси, секоја жена може да се пронајде. ...

Мажите конечно сфатија колку е тежок животот на жените

Да се биде жена е навистина тешка работа, особено кога треба да го поминат целиот ден на...

Кога треба да носите штикли, а кога рамни чевли?

Ќе се облечете онака како што сте сакале, а потоа пристигнува моментот кога целиот стајлинг...

Заборавете на штиклите, еве како да носете фустан со патики

Високите потпетици секако се главниот адут на комбинацијата кој ја прави елегантна, но...

Неколку парчиња кои ќе ве направат атрактивна

Многу често атрактивниот стил лежи во вистинскиот избор на облека. Тоа не значи дека треба...

Неколку најдобри трикови за чевлите да ви бидат удобни!

Постојана желба на секоја жена е да има еден пар чевли на висока пета кои не и ги убиваат...

Идеална висина на штикли за удобен чекор

Дамите едноставно сакаат високи штикли. Зошто? Затоа што ништо не е толку секси како...