Таг:, , , , , , , , , ,

Шведската принцеза Софија – Од топлес модел и омразена ријалити ѕвезда до член на кралското семејство

И покрај нејзиното нејзиното бурно минато, таа успеа да ги освои срцата на граѓаните на...

На аукција пиштоли направени од метеорит стар 4.5 милијарди години

Пиштоли направени од метеорит стар 4.5 милијарди години се продаваат на аукција. Два пиштоли...

Во оваа земја на жителите им е дозволено да прават сѐ што ќе посакаат!

Сакате да преспиете на планина, да пливате во било кое езеро, да одите пеш, да возите...

Во кои земји живеат најмногу природни русокоси?

За сите кои се љубители на русокосите, во продолжение можете да прочитате во кои земји...

Еве зошто треба да го посетите Стокхолм

Стокхолм е главниот град на Шведска, кој се наоѓа на брегот на Балтичкото Море. Го нарекуваат...

Како успеа ова 8. годишно девојче да стане кралица?

Како и повеќето 8-годишници, девојчето со шведско-американско потекло, Сага Ванечек го...

Ова е убедливо најдобрата земја за жените во светот

Станува збор за земја која не е многу далечна, а истражувањата покажуваат дека има најдобри...

Како да кажете „Здраво“ на 25 јазици

Не ви треба големо познавање на јазикот во државата каде што патувате, но убаво е да го...

„Plogging“ – фитнес тренд кој навистина им е потребен на Македонците (ВИДЕО)

Многу често се случува да видиме како некој фрла ѓубре во далечина, од поголема висина, или...

Видео: Црногорец ја опишува Шведска … 

Црногорецов известува од лице место од Стокхолм. Не може да им се изначуди на Швеѓаните....

Дали ова е најатрактивниот задник на Инстаграм?

Навистина постои нешто посебно и секси што го поседуваат Швеѓанките. Убавата русокоса Ана...

Жените во Шведска официјално имаат право да се шетаат голи до половината

Законот се однесува за сите “Hen“ особи, односно „луѓе кои не се гледаат, ниту дефинираат ни...

Сакате да поместите цел еден град и како да го направите тоа? Шведска ќе ви покаже!

Кируна, најсеверниот град во Шведска тоне. До 2050 година се очекува најголемиот дел од...

Украина е победник на Евровизија 2016: Погледнете го победничкиот настап

Украина е земјата победник на 61. издание на Евросонг, кое годинава се одржа во Стокхолм,...

ВИДЕО: Погледнете го Евровизискиот настап на Калиопи со „Дона“ во Шведска

Иако имаше одличен настап, Калиопи како претставник на Македонија не успеа да влезе во...

Видео: Со оваа песна, Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија

Тукушто беше објавен спотот за „Дона“, песната со која Калиопи ќе нè претставува на...

Отворена продавница без продавачи во Шведска

Во шведското градче Викен е отворена продавница во која  нема вработени ниту благајна, а...

Во Шведска, жените станаа поплатени од мажите

Просечната плата на жените на менаџерски и политички позиции во локалната управа во Шведска...

Калиопи со песната „Дона“ на Евровизија во мај

„Дона“ е насловот на песната со која Калиопи ќе ја претстави Македонија на 61-то издание на...

Необичен но пријатен и топол дом

Овој стан во Готхенбург Шведска, е доказ дека сивата боја на ѕидовите и темниот под можат...