Таг:, , , , , , , , ,

Бори се до последен здив за нештата кои вистински вредат

Вреди да се бориш за љубовта, но не можеш секогаш да бидеш ти единствениот кој се бори за...

Ако некој ти каже дека твоите соништа се нереални – Одговори му дека можеби се за неговиот потенцијал но не и за твојот!

Ако некој ти каже дека твојот поглед на светот е нереален, кажи му дека ако можеби е нереален...

Кога ќе паднеш искачувајќи го највисокиот врв, знај дека Божјата рака е секогаш позади тебе

Запомни, не е важно колку пати ќе паднеш, и колку пати ќе се стркалаш назад. Важно е колку пати...

Не си силен кога владееш со другите, туку кога владееш со себеси!

Силен си тогаш кога имаш потполна контрола врз себеси и своите чувства.  Силен си тогаш кога...

Твоите солзи се скапоцени, не ги троши на безвредни луѓе!

Не вреди да испуштите повеќе нити една солза за нив, само насмевнете им се и завртете им го...

Што се всушност негативните чувства – Тие носат една важна порака, еве која е таа..

Кога ќе почувствувате чувство на страв, сомнеж, разочарување, тоа не значи дека е време да се...

Некои бури не се случуваат за да не уништат, туку да не направат посилни

Бурите кои беснеат во нас често се многу поголеми од оние кои се случуваат околу нас. Бурите...

Лошите денови не се време за жалење, туку време за борба

Тоа не се мигови кога треба да му се препуштиме на самосожалувањето и тагувањето за својот...

Времето не ги лечи раните – Ги претвора во ваше најсилно оружје

И тогаш ќе помине сето тоа, кога ќе сфатите колку таа болка е мала пред вашата решителност и...

Бидете играч а не фигура – 3 главни заповеди на силните луѓе

Ова се 3 тајни на успехот, како да бидете непобедливи. Бидете играч, а не фигура! Станете...

Кога животот ќе те гурне на колена и не можеш да се исправиш – Продолжи со лазење, само не застанувај!

Да доживееш пораз, а да не се предадеш. Да искусиш горчина, а да не станеш огорчен. Да доживееш...

Немој да се откажуваш уште пред почетокот и потоа да се прашуваш зошто животот е тежок

Човек ја потценува својата моќ дека може да направи големи нешта, се спушта само на она кое...

Еден ден ќе сфатиш…

Мудар и многу корисен животен совет: Еден ден ќе сфатиш дека постојат луѓе кои никогаш не...

Вистинските борци патат во тишина – И потоа излегуваат уште посилни

Тие се затвораат во својот свет затоа што тука најинтензивно се соочуваат со самите себеси...

Време е да си простиш на себе

Верувај дека некаде љубовта те чека. Тоа е онаа љубов која го разбира секој јазик кој ти го...

Силната личност никогаш нема да биде нечија играчка – Таа сама ја води играта во својот живот

Силната личност е онаа личност која нема да го компромитира својот карактер само за да биде...

Природата повторно победува: Фотографии кои прикажуваат како се обновува природата во Австралија

Неверојатно е да се набљудува силата на природата и начинот на кој го враќа растителниот...

За неа зборуваат, пишуваат, сонуваат – Омега жена: Еве каква е таа!

Таа била повредена, таа патела и плачела. Затоа се обидува да се сокрие во својата школка и да...

Луѓето кои се ментално цврсти и силни НЕ ги прават овие работи

Ментално силните луѓе не седат со скрстени раце сожалувајќи и кукајќи над своите животни...

Што значи да се биде СИЛНА жена која е самата на себеси херој

Овие жени не се откажуваат ни кога најмногу ги боли Таа работи напорно. Постојат денови кога...