Таг:, , , , , , , , , , ,

Сламен шешир – летен императив! (ФОТО)

Шеширот е познат уште од древниот Египет. Со текот на годините тој станал симбол на...

Пролетни бебиња: Ова се најубавите имиња за децата родени во пролет, а некои од нив се навистина ретки!

Името ја одредува судбината? Пролетта е симбол на нов живот, сила, енергија, позитива, па не е...

Изберете симбол и дознајте што најмногу ви недостасува во животот

Погледнете си сите симболи и изберете го симболот кој најмногу ве привлекува и дознајте што...

Набавете го уште денес: Ова растение мора да го имате во домот – носи пари и среќа

Божурот е растение кое секоја жена треба да го има во домот и тоа поради многу причини. Тоа е...

Внимателно одберете какво велигденско јајце ќе подарите- еве што значат боите

Црвеното јајце е симбол на Велигден поради новиот живот, плодноста, компарацијата со...

Вакви фустани немате видено до сега

Фустанот е симбол и икона само по себе за безвременска убавина и женска елеганција. Секоја...

Знакот за доларот – симбол на моќ

Знакот за доларот, симбол на моќ. Но, чија моќ? Знакот за денешниот американски долар „$”...

Нов тренд на свадбите: Торти украсени со водени бои

Торти ускрасени со водени бои се нов тренд на свадбите. Тоа се торти на еден или повеќе...

Денеска е петок 13 – пет правила за да го избркате баксузот

Петок 13, според многумина е ден кога сигурно ќе ви се случи нешто неубаво. И поради тоа...

Кога часовник ќе покаже 11:11– што ви порачува магичниот спој на четири единици

Ако на дигиталниот часовник или пак компјутерот  забележите  дека часовникот покажува 11:11...

Верувања: Како да ја избркате несреќата со помош на прстен

Од дамнешни времиња прстенот се смета за амајлија и за симбол на моќ. Постојат многу симболи...

ФОТО: Еве што значи мистериозниот симбол во патиките на Ѓоковиќ

Покрај тоа што Новак Ѓоковиќ е еден од најподготвените спортисти тој води сметка и за други...