Таг:, , , , , , , , , ,

ИКЕА ги создаде најпознатите дневни соби од The Simpsons, Friends и Stranger Things со свој мебел

Постојат дневни соби кои ни изгледаат толку познато што имаме впечаток дека сме живееле во...

Како размислуваат Симпсонови? Познати изреки кои ќе ве насмеат!

Многу луѓе ја имаат гледано познатата серија Симпсонови. Ако не, сигурно барем слушнале за...

Љубов, хумор, предвидувања: Симпсонови го слават 29. роденден!

Кога започнаа да се емитуваат и кај нас, Симпсонови ги купија симпатиите како кај децата,...

СИМПСОНОВИ СЕ ВРАЌААТ НА МАЛИТЕ ЕКРАНИ!

“Симпсонови” на 30 септември се враќаат на малите екрани, соопштено е на Комикон панел...

ПО 30 ГОДИНИ: Откриени интересни детали за Симпсонови- погледнете зошто се жолти

Еден од продуцентите на познатата цртана серија „Симпсонови”, Мајк Рајс во својата нова...

Погледнете колку години би имале ликовите од Симпсонови во реалниот живот

Симпсонови е нашата омилена телевизиска серија веќе долги години наназад. Хомер, Марџ, Барт,...

Како Симпсонови ја предвидоа победата на Трамп!

Во една од епизодите на серијата Симпсонови, емитувана пред полни 16 години, во 2000-та година,...

Симпсонови во реалниот живот!

Како би личело кога Симпсонови би биле вистинско семејство? Отприлика вака!...

Најавен е еден од најдобрите анимирани кросовери: Family Guy и култните The Simpsons

Entertainment Weekly го најави можеби најдобриот кросовер на анимирани серии, Симпсонови и...

Matt Groening дава нова димензија на познатото „селфи“ на Ellen DeGeneress