Таг:, , , , , , ,

Со години сте сингл и никако да запознаете некого? – Можеби во ова грешите

Ако веќе некое време се прашувате во што е проблемот и зошто не можете да запознаете некој...

Погледнете го новиот видео запис на Meto di Flash за неговиот втор сингл „Те чекам“! (ВИДЕО)

После позитивните критики за неговата прва песна „Да не е млако” од  Meto di Flash, доаѓа...

Сингл сте? Бидете храбри и прифатете го овој 30-дневен предизвик!

Никогаш не е лоша идеја да се опуштите, да излезете надвор од удобната зона и да видите што би...

Новогодишни одлуки кои мораат да ги донесат сите девојки кои се СИНГЛ

Почетокот на новата година не е само нов датум кој го запишуваме. Тоа може да звучи клише, но...

Зошто сѐ уште не сте ја пронашле љубовта? Еве кои се можните причини

Патиштата на љубовта се неизвесни. Сепак, нејзиното долго исчекувано доаѓање во вашиот...

Совети за жените кои немаат среќа во љубовта – никако не правете ги овие нешта

Ако ги правите овие нешта, веројатно е дека тоа е причината поради која љубовта постојано ви...

5 причини зошто некои луѓе сѐ уште не можат да ја пронајдат љубовта

И покрај развојот на друштвените мрежи, осаменоста е еден вид пандемија. Околу 50% од...

Еве зошто е одлично да се биде сингл

Сингл статусот не е причина за очајување, напротив, ова се едни од најдобрите работи кои го...

СИЛНИТЕ жени избираат да бидат сами отколку да го поминат животот со никаквец

Самостојноста на жената без оглед дали е во врска или сама, мора да биде ѕвезда водилка за...

Совети за СИНГЛ девојки – еве како да поминете квалитетно време иако сте сами

Не е крај на светот ако сте без партнер! Голем број сингл девојки се чувствуваат особено...

Мадона го објави својот нов сингл! (ВИДЕО)

Мадона, во пресрет на новиот албум „Madame X“ објави нов сингл „I Rise“. На Мадона ова и е втор...

Жените родени во овој хороскопски знак често се со статус „сингл“

Секоја врска трае различен временски период. Има некои врски кои што завршуваат уште на...

Џенифер Лопез со одличен видео запис за новиот сингл „Medicine“! (ВИДЕО)

Само неколку денови откако го објави новиот сингл „Medicine“, Jennifer Lopez го објави и спотот за...

“СПОМЕНИ” – НОВ СИНГЛ И ВИДЕО НА ГОРАН ПАПАЗ И ТАНЧЕ ГРОЗДАНОВСКИ, НОВ ПРОЕКТ НА МАКЕДОНСКАТА СЦЕНА

Спомени е новиот сингл и воедно најава, за новиот проект на дуото Горан Папаз и Танче...

Каде се крие оној вистинскиот? 3 причини зошто сте сингл!

Веќе сигурно сте прочитале неколку книги од врвни стручњаци во областа на љубовта, но...

Илустрации кои прикажуваат зошто е одлично да живеете сами

Некои од вас можеби мислат дека живеењето сами е еден изолиран и осамен процес, но ако...

Овие 3 хороскопски знаци не сакаат да бидат сингл!

Едноставно, не умеат да функционираат кога се сами! Секој хороскопски знак има некои...

Токсични размислувања од кои мора да се ослободите веднаш

Имате лоша навика постојано да ги вртите опсесивните мисли во круг и не можете да се...

Зошто тој е секогаш сам? Ова се причините поради кои има се повеќе сингл мажи

Се повеќе мажи се сингл, поради што се поставува и прашањето кои се причините за тоа. За многу...

5 знаци кои покажуваат дека за него сте само авантура и не сака ништо посериозно со вас

Кога сте сами, вие сте неговиот свет, а кога има други луѓе во близина, веќе не е сигурен во...