Таг:, , , , , , , ,

Денес го славиме Спасовден: Ден за славење и симбол на победата над смртта!

Спасовден или „Денот на спасот“ е сеќавање на денот кога Исус Христос последен пат им се...

Третиот ден од Божик се прославува Свети Стефан: Прочитајте што треба да направите!

Третиот ден од Божик се слави Свети Стефан, крсна слава на голем број православни христијани...

Денес е голем празник, Св. Архангел Михаил: Еве што треба да направите за да се исполнат вашите молитви

Денес православните христијани го празнуваат Св. Архангел Михаил, еден од најголемите...

Денес е голем и тежок празник Св. Великомаченик Димитриј – Митровден: Што не треба да правите?

Денес, 8. ноември се празнува големиот празник Св. Великомаченик Димитриј Митровден. Именден...

Ќе се изненадите кога ќе видите колку се промениле некои познати личности

Секогаш е интересно да се види како некој изгледал како дете. Модата била поинаква,...

После три пати одложување: Џастин и Хејли Бибер склопија црковен брак!

Еден од најпознатите парови конечно се венча во црква … Еден од најпознатите пејачи на...

Вест која што на никој не му се допадна: Ники Минаж се повлекува од музичката сцена?

Најпозната раперка изјави дека дојде време за пензија … Згоднaта раперка Ники Минаж е...

Сосема обична бела маица и зелено здолниште: Меланија Трамп објасни што е совршен стил!

Како една обична бела маица може да биде совршен завршеток на одлична дневна комбинација....

Мајли Сајрус објави нов сингл посветен на нејзиниот развод со Лијам Хемсворт

Неодамнешната вест за разводот на американската поп ѕвезда Мајли Сајрус и Лијам Хемсворт,...

Ед Шеран постави нов светски рекорд

И ова не е крај! Музичката турнеја на Ед Шеран, „Дивиде“, е најголемата турнеја на сите...

Синдром Мерилин Монро: Што е тоа и како да го препознаете?

Мерилин Монро е икона на женственоста и сексапилот, која и до ден денес има многу фанови и е...

Вистинското име на Хелен Мирен е Јелена: Немам мајчински инстинкт и не верувам во Бога!

Дамата помеѓу актерките себеси воопшто не се доживува така. Хелен Мирен е родена 26. јули 1945....

11 цитати на Мадона кои треба да ги знае секој од нас!

Може да ја сакате, да ја мразите, може да ви пречат нејзините јавни настапи или да сметате...

Икони на стилот: Британки кои засекогаш го променија лицето на модата!

Во морето на секогаш променливи трендови и „инфлуенсери“, некои икони остануваат секогаш...

Официјално ова е најсексапилниот маж за 2018. година! (ФОТО)

Американскиот магазин People од 1985. година традиционално доделува признанија за најсексапилни...

„Свети Тома седи дома“: Денеска е тежок празник, не го правете ова

Православните верници денеска го прославуваат светиот апостол Тома. Тој во народот е познат...

„Свети Тома седи дома“: Во петок е тежок празник, никако не го правете ова

Православните верници во петок го прославуваат светиот апостол Тома. Тој во народот е...

Фотографии од Ејми Вајнхаус кои досега не сте ги виделе

Пред 10 години Ејми Вајнхаус беше на врвот на својата кариера која прерано заврши три години...

Денеска е Св.Наум Охридски Чудотворец, исцелител и просветител на македонскиот народ

Со црковно народен собир денеска беше одбележан празникот летен свети Наум...

Денеска е голем и тежок празник: Црна света Петка штити од разни несреќи и многу болести

Православните верници денеска ја прославуваат света Петка. Ова е еден од празниците што...