Таг:, , , , , , , , , , ,

Ова се руските пилоти кои спасија 233 животи: Без многу искуство го направија невозможното

За само неколку секунди, два пилоти успеале да го приземјат онеспособениот авион во поле со...

Авион слетува на улица и уредно застанува на црвено! (ВИДЕО)

За 21 година работен стаж, ова е прв пат да видам како слетува авион на улица, изјавил...

Дали гумите на авионот може да експлодираат при слетување на авионот?

Многу луѓе чувствуваат страв од идејата за патување со авион. Некои се плашат од авионска...

Како изгледа слетувањето и полетувањето на најкратката писта? (ВИДЕО)

За многу луѓе летањето со авион е неизбежен дел од нивното патување и претставува вистинско...