Таг:, , , , , , ,

Дали животните имаат чувства? Овој мал слон плачел 5 часа откако бил отфрлен од својата мајка

Врската помеѓу мајката и своето чедо е една од најмоќните сили на светот. Тоа е нешто...

Под костимот се крие тажна вистина: 70-годишен прегладнет слон учествува на фестивал!

Се појавија навистина вознемирувачки слики од слон кој учествува на фестивал во Шри Ланка....

Видеото од разладувањето на слончиците Дуња и Даела го обиколи светот!

Скопските горештини не погодина сите, па така разладувањето е неопходно и за жителите во...

Жена спасила слон од сигурна смрт и сега ја следи каде и да оди! (ВИДЕО)

Во 2016 година, бебето слон, Мојо, речиси се удави откако беше одвоена од останатите слонови...

Слон избега од резерват и се прошета низ улиците на Индија

Див слон предизвика метеж и паника во индискиот град Guwahati, шетајќи низ улиците преполни со...

Дали знаете дека…? Интересни факти кои ќе ве зачудат!

Во продолжение прочитајте некои занимливости, статистики и бројки за кои сигурно не сте...

Слон уметник: Ова е најневеројатното видео што ќе го видите денес!

Слоновите се познати по својата меморија, но досега не сме слушнале за нивните уметнички...

Ова мало слонче кое се бања е најслаткото нешто што ќе го видите денес! (ВИДЕО)

Иако има проблеми со рамнотежата, сепак ова слонче не се откажува од идејата да се избања....

Неверојатно! Туристите го снимиле моментот на раѓање на слонче (ВИДЕО)

Група туристи, на своето патување во Африка, имале можност да видат како изгледа моментот...

Сите сме слушнале дека фигурата слон носи среќа и пари во домот, но никој не ви го кажал ова

Еве како и каде треба да стои за привлекување на среќа и богатство. Слон во близина на...

Како да направите интересни форми на животни од пешкири

Сигурно сте се запрашале како ги прават интересните форми на животни во хотелите, па еве, ние...

Слатки мали слончиња, кои ќе ви донесат насмевка

Слоновите се нежни џинови, иако знаат да бидат опасни, тие најчесто се мирни и дружељубиви....

Овие животни ја препознале опасноста и ги спасиле животите на овие луѓе (ВИДЕО)

Навистина е херојско ова што го направиле животните во овие опасни ситуации! Кога човекот не...

10 слатки животни кои се смртоносни за човекот (ВИДЕО)

Слатки се, сакаш да ги погалиш, да ги гушнеш, да си играш со нив, но дали смееш? Некои од нив...

Колку се всушност важни бабите-слонови за нивните поколенија?

За многумина, бабите се симбол на мудрост, грижа и среќа. Кај животните, тоа не е така бидејќи...

Тука живееа лавот, зебрата, жирафата, слонот, а потоа дојде човекот

Фотографот Nick Brandt неодамна го создал проектот  Inherit the Dust кој претставува збир од моќни...

Видео: Сакате ли слон да ве масира!?

Ако ве болат, вратот, грбот или ишијасот , Тајланѓаните го најдоа решението. Супер масажа од...

Видео: Куче ќе го развесели тажното бебе слонче

Ели е бебе слонче, кое била спасена откако била отфрлена од нејзното стадо слонови. Имала...