Таг:, , , , , , , ,

Момчето кое го видело рајот – Поучна приказна

Поучна приказна за сите верници Џулијан Грин во својот дневник запишал една интересна...

Емотивно писмо на една мајка: Ве молам, не ѝ кажувајте дека сум на небото!

Хедер Мек Манами ја загубила битката со страшната болест. Меѓутоа, пред да го напушти овој...

Денес е Светскиот ден за борба против ракот: Од оваа болест годишно умираат 9 милиони луѓе

4. февруари е Светскиот ден за борба против ракот преку кој треба да се подигне свеста за оваа...

Коби Брајант се качил во хеликоптер со ќеркичката и толку, за само еден миг, крај и за двајцата. А ти мисли се. Двоуми се. Лишувај се од задоволства

Коби Брајант се качил во хеликоптер со ќеркичката и толку, за само еден миг, крај и за...

Човекот се сака додека е жив, а не кога ќе умре: Вистина која треба да ја запомните!

Затоа размисли сега за кавгата доколку планираш да ја започнеш со некоја личност која те...

Фридрих Ниче умрел проколнувајќи го Бог, на смртна постела бил во огромни маки

После мозочниот удар започнале неговите денови на лудило 25 август, 1900, во 55 годишна доба,...

Ќерка напишала писмо до починатиот татко: Добила одговор кој не го очекувала!

Ешлин Марачино секоја година пишувала писмо на балон за нејзиниот починат татко и го...

Во најсеверниот град во светот никој не умрел веќе 69 години!

Освен што ја носи титулата на најсеверно населен град во светот, норвешкиот град Longyearbyen е...

Научници излечија глувци заразени со ХИВ вирусот, велат дека луѓето можеби се следни!

Во светот има околу 37 милиони луѓе кои живеат со ХИВ, а најновата студија објавена во...

8 години од смртта на Ејми Вајнхаус: Што говореше за животот бунтовничката со неповторлив глас?

Беше еден од најдобрите вокали кои некогаш се појавиле на музичката сцена, а нејзиниот живот...

Револверот со кој се самоубил Винсент ван Гог продаден на аукција за 130.000 долари

Винсент ван Гог бил холандски сликар кој оставил големи траги во уметноста во 20-тиот век. За...

„Ме чекаше секој ден цели 11 години. Знаев дека еден ден ќе дојдам и нема да биде тука“

„Кога го изгубив моето куче, почувствував болка на која сѐ уште се сеќавам. Се сеќавам и на...

Редовниот секс не прави младолики

Редовниот сексуален живот влијае позитивно на расположението, ги намалува болките и го...

Во Загреб домашните миленичиња ќе се закопуваат достоинствено

Чувањето миленик значи и приврзување за истиот, па загубата на миленикот е многу болна. Во...

7 мисли од легендарниот актер Џек Николсон кои вреди да ги запомните!

Џек Николсон е актер чии улоги секогаш оставаат силен впечаток врз гледачите. На своја 82....

Починала од срцев удар по 5 часа непрекинат секс

32 годишна жена позната под прекарот „Ѕвер“ починала во хотел по повеќечасовен сексуален...

„Единствено е важно колку добро одите по оган“: 10 совети за совршен живот од Чарлс Буковски!

Чарлс Буковски е еден од најпознатите писатели од минатиот век, чии изреки се едни од...

Манекенките со солзи во очите ги носеа последните парчиња облека креирани од Карл Лагерфелд!

Во текот на модната недела во Париз претставени се колекциите на многу модни куќи, но една од...

Почина Лук Пери, актерот кој остана запаметен по неговата улога во Беверли Хилс 90210

Откако минатата среда доживеал удар, 52 годишниот актер кој остана запаметен по неговата...

Животната приказна на Карл Лагерфелд: Ги презирал децата со кои растел и сакал само еден човек

„Кога ќе ја замолев мајка ми да ми прочита приказна, таа ќе ми одговореше: „Научи да читаш“....