Таг:, , ,

Чоколаден појадок од соништата: Буди и обезбедува енергија за целиот ден (РЕЦЕПТ)

Оваа енергетска бомба, воедно е и здрава и многу хранлива, а сите членови на семејството...

Детокс шејк од бадеми и грејпфрут за посилен имунитет

Зајакнете го вашето тело со комбинација на овошје и здрави семиња… Состојки: 50 гр. бадеми 6...

За добар имунитет: Смути од спанаќ, јаболко и банана

Ова смути е богато со железо, калиум и калциум – минерали кои го зајакнуваат организмот и...

За силен организам и добар имунитет: Пијалок од спанаќ, јаболко и банана

Овој пијалак е богат со железо, калиум и калциум – минерали кои го зајакнуваат организмот...

Весело смути од сливи со лаванда (РЕЦЕПТ)

Сливите не се вообичаени состојки на смутито, но вреди да ја пробате оваа комбинација,...

Витамински сок од моркови: Го буди целото тело!

Нема ништо подобро од тоа да го разбудите вашето тело со сок од моркови. Покрај тоа што го...

Рецепт за супер смути од банана: Ги согорува масните наслаги и го буди хормонот на среќа

Го поттикнува слабеењето, го чува здравјето на целото тело и го подобрува расположението!...

За силен организам и добар имунитет: Смути од спанаќ, јаболко и банана

Ова смути е богато со железо, калиум и калциум – минерали кои го зајакнуваат организмот и...

Смути од боровница и банана готов за 5 минути: Ќе бидете сити и полни со енергија! (РЕЦЕПТ)

Направете го овој здрав напиток за најубав почеток на денот. Состојки: 1 зрела банана 50 гр...

Направете вкусен смути од шумско овошје: Еликсир за здравје и убавина

Шумското овошје овозможува многу придобивки за организмот, а вкусот дополнително ќе дојде...

Топло смути од јаболка со цимет (РЕЦЕПТ)

Вкусните топли пијалоци најчесто се пијат во текот на зимата. За две чаши ни се потребни: 2...

Појадок во чаша што го освои светот: Рецепт за вкусен смути со овесни снегулки

Појадок од овесни снегулки и овошје – оваа каша / смути мора да ја пробате! Ви откриваме...

Смути со банана и ѓумбир: Го подобрува варењето на храната и ги топи масните наслаги на стомакот!

Ви предлагаме да ја пробате оваа напивка за која сме сигурни дека ќе има позитивни ефекти...

Направете вкуснo смути од шумско овошје: Еликсир за здравје и убавина

Шумското овошје има многу придобивки за организмот, а вкусот додатно ќе дојде до израз во...

Напиток наместо појадок: Идеален за симнување на вишок килограми а промените се неверојатни

Напиток за слабеење и појачување на имунитетот – се пие наутро на празен стомак Строгите и...

Го чува срцето и ги намалува масните наслаги: Еве зошто треба да пиете смути од домати (РЕЦЕПТ)

Доматите го нормализираат метаболизмот, бидејќи содржат големи количини на витамин Б....

Рецепт за супер смути од банана: Ги согорува масните наслаги и го буди хормонот за среќа

Го поттикнува слабеењето, го чува здравјето на целиот организам и го подобрува...

Го стимулира варењето на храната, ги намалува килограмите и го штити срцето: Направете супер смути од грозје

Рецепт за смути од грозје – вкусен и лековит! Без разлика дали сте љубител на бело или црно...

Готово за неколку минути: Смути со мандарини што го зајакнува имунитетот до максимум!

Направете го овој напиток и не грижете се за вашето здравје Состојки: 3 мандарини 1 зрела...

Џенифер Лопез ни го открива рецептот за омилениот утрински пијалок кој и дава енергија на нејзините настапи

Латинската дива Џенифер Лопез која во моментов е низ турнеја по светот, а нејзините настапи...