Таг:, , ,

Што се случува со вашето тело кога ќе започнете да консумирате хималајска сол

Розовата хималајска кристална сол е храна која се стекна со значителен углед во последниве...

Народен лек за главоболка и мигрена: Делува побрзо од било која таблета! (РЕЦЕПТ)

Само тој што не доживеал мигрена, не знае што е пекол.  Луѓето кои страдаат од мигрена знаат...

Чудо на природата: 7 неверојатни факти за морето на смртта! (ФОТО)

Мртвото море, Морето на смртта и Лотовото море се називите за соленото езеро помеѓу Јордан и...

Просечна личност неделно „јаде“ една кредитна картичка

Според извештајот од австралискиот универзитет „Њукасл“, една просечна личност внесува до...

Со помош на овој трик ќе го приготвите највкусниот помфрит! (РЕЦЕПТ)

Крцкав и вкусен помфрит кој едноставно се подготвува, во домашни услови. Потребни состојки:...

Сочен колач од лимон (РЕЦЕПТ)

За подготовка на сочен колач од лимон ќе ви бидат потребни 2 лимони, 250 гр путер, 250 гр шеќер, 5...

Ставете малку бибер во водата и пијте го овој напиток секој ден: Ќе го зајакнете имунитетот и ќе се заштитите од овие болести!

Според последните истражувања, постои еден напиток на оваа планета кој едноставно може да...

Суфле од спанаќ и тврдо варени јајца (РЕЦЕПТ)

Суфле е традиционално јадење кое може да биде солено или благо. Суфлето се смета за типичен...

Немате идеја за ручек? Испробајте ги овие превкусни полнети печурки (РЕЦЕПТ)

Немате идеја за ручек? Испробајте ги овие превкусни полнети печурки. Состојки: 600 гр печурки...

Пробајте ја оваа интересна комбинација на јајца печени во домати

Доколку сакате да пробате некој нов, интересен рецепт, пробајте ја оваа интересна...

Доколку сакате зачински растенија ќе ги обожувате овие прженици

За подготовка на прженици од зачински растенија ќе ви бидат потребни следни состојки: 40 гр...

Лесен и вкусен рецепт: Салата од краставици, авокадо и туна

Денес за вас подготвивме лесен и вкусен рецепт, салата од краставици, авокадо и туна....

Како да откриете имате ли негативна енергија во вашиот дом?

Негативната енергија во вашиот дом може лошо да влијае на расположението, исто така...

Како да подготвите совршен печен компир?

Компирот е секогаш совршен избор како прилог во оброкот. Подгответе совршен печен компир и...

Овој зачин го имате во домот, а не знаете дека ја чува бојата на алиштата

Со помош на природни средства зацврстете ја бојата и освежете ја омилената облека. Со секое...

Секое утро треба да пиете чаша солена вода, еве зошто

Солената вода е најдобриот и најлесниот начин да го регенерирате телото и да го исчистите од...

Рецепт на денот: Тортиља со мелено месо и бешамел сос

Доколку сте љубител на мексиканската кујна, тогаш тортиља е вистинскиот избор за вас. Ова е...

Природни масла кои ја заштитуваат косата од сушење и оштетување

Доколку ви здодеа постојано да ги кратите врвовите на косата, вратете го природниот сјај и...

3 оброци кои секогаш ги јадеме за појадок, а не сме свесни колку се штетни!

Појадокот е најздравиот оброк во денот, па ако сакате денот да ви започне вкусно и здраво и...

Подготвени за одмор: Задолжителни производи кои мора да ги имате во торбата за на плажа

Летото е веќе во тек и времето за годишни одмори започна. Секоја жена при планирање на...