Таг:, , , ,

Луѓе споделуваат кои неконвенционални работи ги расплакуваат – ова се најинтересните одговори

Анонимен корисник на Reddit постави прашање: „Што е неконвенционално, а вас ве расплакува?“....

Бурите во животот не се појавуваат за да уништат, туку за да го избистрат нашето небо

Кога во нашиот живот ќе почнат да беснеат бури, дури тогаш почнуваме да го цениме сонцето кое...

Твоите солзи се скапоцени, не ги троши на безвредни луѓе!

Не вреди да испуштите повеќе нити една солза за нив, само насмевнете им се и завртете им го...

Не задржувајте ги солзите: Тие се добри за вашето физичко и ментално здравје

Дали често плачете и чувствувате олеснување откако ќе се исплачете? Не ги задржувајте ги...

„Со смртта на Коби и дел од мене умре“: Мајкл Џордан со солзи во очите на комеморацијата во чест на Коби и Џиџи

Кошаркарската легенда Мајкл Џордан не можеше да ги задржи солзите на вчерашната...

Луѓето кои често плачат имаат посебен карактер

Тоа е знак за здраво срце Луѓето се носат со чувствата на различен начин, а исто така и ги...

Солзите се лек за душата и телото: Плачењето ги решава овие здравствени проблеми!

Да се пролее солза е во ред Акумулација на токсини Солзите што течат од очите додека плачеш,...

Убавината не значи долга коса, убави нозе и исончан тен: Најдобрата дефиниција за убавината!

Ова се прекрасните зборови на убавата Бела и паметната Хермиона, која веќе успеа да стане...

ЗОШТО СОЛЗИТЕ СЕ ЛЕК И ЗОШТО Е ДОБРО ДА СЕ ИСПЛАЧЕТЕ? Сето тоа се одразува на нашето здравје

Солзите се подарок кој го добиваме со самото раѓање. Солзите многумина ги перципираат како...

Ноќите се долги… Прекрасен текст кој ги потсетува родителите колку брзо растат децата

Ноќите се долги. Кога конечно ќе се вратиш дома, со болничката белегзија на твојот зглоб, а...

Да, те сакав. Но, сега пушти ме…

Оние кои сме ги сакале, а потоа си отишле од нас – не е важно по чија иницијатива, но по...

Ова е вистината за жената која секогаш има насмевка на лицето…

Жената која секогаш носи насмевка на лицето е силна. Таа е борец. Таа е единствена. Жената...

Историски успех: Тамара Тодевска успеа да ја освои осмата позиција на Евровизија 2019!

Ова е историски ден за нашата држава, Тамара Тодевска успеа да ја освои осмата позиција...

Манекенките со солзи во очите ги носеа последните парчиња облека креирани од Карл Лагерфелд!

Во текот на модната недела во Париз претставени се колекциите на многу модни куќи, но една од...

Дали често гледате во екран? Погледнете што всушност тоа му го прави на вашиот мозок

И покрај тоа што веќе е јавна тајна дека секојдневното седење со часови пред екранот не е...

Ова видео расплака 6 милиони луѓе-погледнете зошто

На Јутјуб неодамна беше објавено видео на бебе кое плаче од среќа зошто за првпат го слуша...

Плачењето е здраво?

Експертите велат дека луѓето кои плачат често помалку имаат здравствени проблеми и живеат...

ВИДЕО: Ене истото го збори и другата гледачка, ќе ве изнасмее до солзи

Во утринската програма на СИТЕЛ се јави гледачка и додека зборуваше во програма си го слушна...

ВИДЕО: Првата епизода Том и Џери, емитувана во 1940 година

Колку многу авантури поминаа во последниве 77 години – Том и Џери се сакаа, мразеа и нè смееја...

Видео: Солзи радосници! Кога талентот е посилен од тремата…

34-годишниот Кристофер Малони одлучил да се пријави на талент шоуто “Х-Фактор” во Англија....