Таг:, , , , , , ,

Оваа сопруга споделува како мачката ѝ го „украла“ сопругот

Љубовта на нејзиниот живот беше украдена од страна на мачка, и таа стана ѕвезда на интернет....

Мир во куќата: За да не поминува многу време надвор од домот, жената му изградила кафеана во домот

Пол Тапер, британски инженер од Давон, отсекогаш по работата и за викенд многу време...

Психолозите откриваат: 4 работи што докажуваат дека вашиот сопруг повеќе не е заљубен во вас

Психологот Ана Василенко е убедена дека специфичното однесување на мажите преставува...

Прељуба: 3 најчести грешки што ги прави мажот за жената да го изневери!

За жената да ве изневери без грижа на совест, да побегне со својот љубовник, доволно е само да...

Том Круз се развел од секоја жена кога таа имала 33 години

Холивудскиот заводник, Том Круз, се има женето 3 пати, но ни еден брак не завршил „додека...

Франц од „Нокаут“ доби ќерка и ја објави првата фотографија од неа!

Македонскиот музичар Владимир Крстевски Франц и неговата сопруга Ема добија ќерка. Нивното...

Ричард Гир на 69 години стана татко по втор пат!

Холивудскиот актер Ричард Гир вчера по втор пат стана татко. Имено, неговата сопруга...

Ова е најпребаруваната личност на „Гугл“ за 2018 година

Најпопуларниот интернет пребарувач Гугл ја објави статстиката за поимите кои најјмногу се...

Џастин Бибер и официјално потврди дека е во брак со Хејли: Погледнете како!

Пејачот Џастин Бибер и манекенката Хејли Болдвин преку своите објави на Инстаграм ставија...

Меси е еден од најплатените фудбалери во светот, а вака изгледа неговиот дом! (ФОТО)

Иако заработува дури седум милиони евра месечно, домот на Лионел Меси изгледа скромно. Иако...

Дејвид Бекам има преку 50 тетоважи, а ова е нивното значење!

Дејвид Бекам освен по своите успеси на професионално поле, познат е и по впечатливиот стил...

Идниот месец уште еден повод за славење во кралското семејство- еве што го очекува најмладиот син на Вилијам и Кејт (ФОТО)

Најмладиот принц во кралското семејство Луј ќе биде крстен на 9 јули, соопшти кралската...

Стави крај на шпекулациите: Ким Кардашијан напиша порака која ги воодушеви своите фанови!

Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан, веќе неколку години е во среќен брак со...

Погледнете какво изненадување му приготви семејството на Дејвид Бекам за роденден! (ВИДЕО)

На својот 43-ти роденден поранешниот фудбалер Девид Бекам своето семејство го изведе на...

Згодната сопруга и синот во прегратките на славниот фудбалер

Еден од најпознатите фудбалери во светот не крие колку е важно неговото семејство....

Оваа слика го воодушеви целиот регион! Љубов која трае и по 50 години брак!

Една пациентка од Црна Гора одлучила да ја сподели оваа трогателна глетка која ја видела...

Ставил кафез на глава: Клучот го има само неговата жена, а причината е зачудувачка!

Кога страствените пушачи ќе одлучат да се откажат од пушење, се соочуваат со голем проблем...

ФОТО: Сопругата на Борко Ристовски го покажа трудничкото стомаче

Македонскиот ракометен голман Борко Ристовски и неговата сопруга Николина го очекуваат...

Бремената сопруга на Борко Ристовски сподели фотографии од венчавката

Пред неколку дена, Борко и Николина Ристовски запливаа во брачните води. Среќната сопруга...

Се сеќавате на најубавиот затвореник? Еве како живее сега

Манекенот Џереми Микс, кој се прослави додека беше во затвор, сега е во врска со богатата...