Таг:, , , ,

Најважните совети кои морате да ги знаете кога ќе излезете на состанок со некоја личност

Нема голема филозофија, едноставно држете се до овие совети и се ќе помине во најдобар ред...

Ако мажот изговара некои од овие ФРАЗИ – Најдобро ви е да побегнете

Тоа се сигнали дека треба да запрете се.. „Плаќате сами?“ Уште полошо е ако не звучи како...

Што кажува за вас изборот на облека на првиот состанок?

Како да го изберете најдобриот аутфит за вашиот љубовен состанок Потрагата по совршен...

Оваа навика може да ви го уништи првиот состанок

Послушајте го овој совет доколку сакате некого да импресионирате уште на првиот состанок...

Откријте што вистински им е најважно на мажите на првиот состанок

Првиот состанок е секогаш интересен спој на чувство на несигурност и надеж дека конечно ќе...

29 грешки кои треба да ги направите пред да наполните 29 години

Како што изминува секоја година од 20-тите, така постепено луѓето сфаќаат дека тој период од...

Што зборува облеката на првиот состанок за вас?

Првиот состанок секогаш предизвикува малку паника и возбуда. Изборот на облека која ќе ја...

Пролетен тренд: Како да ги комбинирате белите фармерки?

Фармерките се едно од најпопуларните модни парчиња кое го носиме во текот на целата година,...

Стручњаците за говор на тело откриваат: Овие знаци откриваат дека му се допаѓате!

Првите состаноци се секогаш непредвидливи и секогаш постојат измешани сигнали, како...

Три реченици со кои ќе го освоите секој маж! Проверено!

Не е важно дали се обидувате да го натерате да ве покани на состанок или веќе сте на...

Кој е најсилниот женски адут при заведувањето?

Не е тајна дека жените се поснаодливи во љубовните игри од мажите, а новото истражување...

Љубовни грешки кои не смеете да ги правите на почетокот на врската

Иако сите сакаме партнер кој е грижлив и кој прави се за да не развесели и да ни покаже колку...

Џенифер Лопез заблеска во црвен фустан во придружба на своето момче

Љубовниот состанок во провокативен црвен фустан не можеше да помине незабележан. Латино...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (27 ЈУНИ 2018)

Овен  Емоциите оставете ги на страна овој ден. Препорачливо ви е да ја заборавите...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (22 ЈУНИ 2018)

Овен  Имате потреба да воведете некои промени во вашиот живот, но сѐ уште не знаете кои ви се...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (18 ЈУНИ 2018)

Овен  Нов почеток на работната недела, нови проблеми. Потрудете се да ги разберете...

Овие мажи се многу попривлечни од мускулестите за жените

Сервисот за онлајн запознавање партнери Zooks направи истражување за тоа кои типови на мажи се...

Сакате да ја добиете работата? Еве како да оставите добар впечаток!

Понекогаш може да биде тешко да дојдете до работата која ја посакувате, а неретко е тешко да...

Ако маж ги прави овие работи значи дека „до уши“ е заљубен во вас, ама не сака да признае

Ова се неколку знаци кои покажуваат дека мажот до уши е вљубен во вас: Внимателно ве слуша...

Инспирација: Како да ги носите патиките во секоја пригода

Патики насекаде и во секоја пригода е последниот тренд од светот на модата, а мора да...