Таг:, , , , , , , , , , , , , , ,

Отсега Фејсбук го ограничува „LIVE“ снимањето

Компанијата Фејсбук денес објави дека ја ограничува употребата на својата платформа „Live“...

“Microsoft” го купува “LinkedIn” за 23 милијарди евра

Според пишувањето на познатиот портал за технологија “The Verge”, “Microsoft” планира да...

Од сега на Фејсбук во коментарите ќе можете да објавувате видео

Најголемата социјална мрежа на светот Фејсбук во петокот објави нова опција, која многу ќе...

FINDFACE – РУСКА АПЛИКАЦИЈА ШТО ПРЕПОЗНАВА ИДЕНТИТЕТИ НА ЛУЃЕ ВО ТОЛПА

Апликацијата FindFace  која беше претставена во јавноста пред два месеци, им овозможува на...

10 корисни опции на Фејсбук за кои најверојатно не знаете дека постојат

Во денешно време ретко кој не користи Фејсбук, бидејќи тој може да биде навистина корисен...

Твитер го слави својот десетти роденден

Твитер денеска го прославува десеттиот роденден, а оваа социјална мрежа е составен дел од...

„Like“ на Facebook доби проширување: Реакциите им се достапни на сите во светот

Копчето „Like“ на Facebook доби „емотивно“ проширување. По неколкумесечно тестирање,...

Дедо најпопуларен лик на Редит

Момче кое на Редит се потпишува како „DerekSchwendeman”  постави фотографија од својот дедо од 1950...

Таа е најпопуларната Македонка на Инстаграм (фото)

Со 75 илјади фанови на  оваа убавица е дефинитивно најследената Македонка на оваа социјална...

Peach е новата мрежа која ги тресе Фејсбук и Твитер

Peach е нова социјална мрежа која привлекува се повеќе корисници. Таа од неодамна се обидува да...

Фејсбук профилите наскоро ќе изгледаат вака

Фејсбук апликацијата за паметни телефони наскоро би можела да изгледа поинаку. Имено,...

Live на Facebook: Дали со ова се напаѓа YouTube?

Facebook лансира нов производ кој е наменет за луѓето кои од сега ќе можат директно да емитуваат...

Нова опција на Facebook – наследник на профилот во случај на смрт

Од денес на најпопуларната социјална мрежа можете да изберете кој по вашата смрт би го...

Сега може да го користите Messenger и ако немате профил на FB

Минатиот месец Facebook во неколку земји овозможи користење на апликацијата Messenger без...

„Најлајкуваната“ фотографија на Instagram

Фотографијата со најмногу лајкови на Instagram ѝ припаѓа на Кендал Џенер. 19-годишната ѕвезда од...

Ова е рускиот Марк Закерберг на кого државата му одзеде се!

Основачот на најпопуларната руска социјална мрежа “VKontakte”, во опширното интервју за...

Фото: Еве каде се пресели гигантот Фејсбук

Информатичките компании во Силиконската долина често како приказ на својата моќ градат...

Еве кој може да ги чита вашите пораки на Фејсбук!

Додека се шетал во канцелариите во главното седиште на Фејсбук, неименуваниот извор...

Што се случува ако пробате да го блокирате Марк Цукерберг на Facebook?

Ако некогаш сте се обиделе да го блокирате Марк Цукерберг, основачот на Facebook, голема е...

ЕВЕ КАКО ФЕЈСБУК МОЖЕ ДА ВИ ЈА ЗГОЛЕМИ ТЕЛЕФОНСКАТА СМЕТКА!

Најпопуларната социјална мрежа на светот Фејсбук, една од последните новитети е опцијата за...