Таг:, , , , , , , , ,

(ФОТО) После трендот на перницата-фустан – пристигна уште еден и тоа многу полуд

Погледнете со што инфлуенсерките го прекриваат своето голо тело Благодарение на...

Новиот откачен моден предизвик #jacquemusathome кој ги преплави Инстаграм профилите на модните фанатички

Деновиве друштвените мрежи се преплавени со урнебесни предизвици. Ова е најновиот откачен...

Инстаграм ќе забранува фотографии обработени во Фотошоп

Промена која ќе ги разлути бројните корисници Популарната социјална мрежа Инстаграм за...

Која е идеалната температура за консумирање Jägermeister?

Вкус кој никого не остава рамнодушен, пијалок кој се состои од многубројни билки, зачини,...

Селфи фотографиите се опасни по здравјето

Лекарите велат дека треба да бидете претпазливи.. Во време кога друштвените медиуми за...

Инстаграм доби “dark mode”: Еве како да го активирате!

Една од најпопуларните апликации во светот, а воедно и најпопуларната социјална платформа,...

Врска и Фејсбук не одат заедно: 5 проблеми што паровите ги имаат поради социјалните мрежи

Верувале или не, овие навидум безопасни ситуации можат да предизвикаат сериозни проблеми во...

„Instagram“ и „WhatsApp“ наскоро добиваат нови имиња!

Јасно е дека Facebook од самиот почеток влијае на развојот на Instagram и WhatsApp, бидејќи на чело на...

Како ќе изгледаат познатите личности кога ќе остарат со помош на популарната апликација „FaceApp“

Забавно е да дознаеме како би изгледале во староста, па затоа деновиве социјалните мрежи се...

Кога станавме толку груби, злобни и бесни на социјалните мрежи?

Низ нашите животи, барем еднаш сме сретнале личност која по наше мислење била груба, лута и...

5 причини поради кои мажите се љубоморни!

Понекогаш мажите се љубоморни на многу чудни нешта. Дали се сложувате? Вашите другарки Само...

Конечно ја решивме дилемата: Зошто имате малку лајкови на некои фотографии на Инстаграм?

Мислевте дека фотографијата ви е одлична, но нема лајкови… Опуштете се, не е проблемот до...

Преку интернет бара девојка, но исклучиво со акрилни нокти!

Младо момче реши преку друштвените мрежи да бара девојка, но има едно многу необично барање....

Инстаграм наспроти реалноста: Ова е вистината позади „совршените“ фотографии!

Сите знаеме дека повеќето луѓе ја споделуваат совршената верзија од себе на социјалните...

Што е потребно за да станете инфлуенсер?

Ок, не сте кралица на социјалните мрежи како божицата на Инстаграм, Кајли Џенер, но доколку...

#ИнстаСреќа со Евгениј Хоуп: „Некогаш бев талкач, а сега сум трагач. Некогаш се восхитував на туѓите авантури, а сега создавам свои.“

Авантурист, писател, инстаграмџија…лик на кој сигурно ќе налетате доколку отворите...

Направил експеримент и глумел на Инстаграм дека е богат. За 7 секунди собрал 1.000 лакови!

Инстаграм може да биде прекрасно место, полно со преубави слики, креативни видеа и пресмешни...

Ivana Stand Up ќе ве насмее на тема „Трендовите на социјалните мрежи“ во првата епизода на нејзиниот канал! (ВИДЕО)

Во првата епизода на каналот на Ivana Stand Up, таа зборува за трендовите на социјалните мрежи,...

#ИнстаСреќа: 10 најатрактивни мажи за 2018 година (ФОТО)

Според мислењето на корисниците на социјалните мрежи, направена е листа од десет...

Како едно обично јајце стана попопуларно од Кајли Џенер на Инстаграм?

На почетокот на јануари, поточно на 4 јануари некој на Инстаграм отвори профил под името „World...