Таг:, , , , , , , , , , , , , , ,

Кои хороскопски знаци ќе ви ги кажат најдобрите љубовни совети?

Ако ве мачат љубовни проблеми, а имате пријатели кои се родени во некој од овие знаци-...

Цицерон – додека дишам, се надевам!

Марко Тулиј Цицерон бил римски политичар, адвокат и филозоф. Потекнувал од богато семејство....

Ова се најубавите мисли од Агата Кристи кои вреди да ги запомните!

Агата Кристи е една од најпознатите писателки. Таа е Британка која го освои светот со...

Дождот претставува еден вид седатив?

Дождот ги отежнува нашите секојдневни обврски, создава метеж во сообраќајот, но делува и...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (24 ЈАНУАРИ, 2019)

Овен  Нема место за паника, ќе успеете да ги решите сите проблеми. Добрите односи со...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (23 ЈАНУАРИ, 2019)

Овен Ова е одличен момент да почнете да заработувате. Многу вложувавте, па нормално е да ви...

Не барајте интереси, развивајте ги!

Колку пати сте слушнале совет дека треба да ја најдете вашата “страст” или она што ве...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (30 НОЕМВРИ, 2018)

Овен  Имате можност да е истакнете во работата со некој Лав или Стрелец кои се доминантни...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (29 НОЕМВРИ, 2018)

Овен  Во некоја чудна ситуација ќе западнете уште од рано сабајле. Потрудете се да останете...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (19 – 25 НОЕМВРИ 2018)

Овен Иако луѓето во знакот на oвен се познати по своето шесто сетило, сепак може неделава да...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (21 НОЕМВРИ, 2018)

Овен  Ќе си направите услуга на себеси доколку бидете позитивни цел ден, без оглед на тоа...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (10 – 11 НОЕМВРИ, 2018)

  Овен  Ќе се најдете во друштво на непознати луѓе, но одлично ќе се вклопите. Вашата...

Ве мачат митесери? Ослободете се од нив за 10 минути со само 2 состојки! (ВИДЕО)

Да, и тоа е возможно. Доколку сакате често да се шминкате, многу е веројатно дека ви се...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (01 НОЕМВРИ, 2018)

Овен Денес енергичното ниво ви е стабилно и сте исклучително функционални, но поради...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (22 ОКТОМВРИ, 2018)

Овен   Не преценувајте ги можностите. Еден погрешен чекор и можете да се вратите на почеток...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (29 – 30 СЕПТЕМВРИ, 2018)

Овен Викендов ќе бидете прилично нервозни. Напнатоста во вас ќе предизвика конфликти и...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (26 СЕПТЕМВРИ, 2018)

Овен  Ќе успеете да направите промени во вашиот љубовен живот. Во попладневните часови ќе...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (12 СЕПТЕМВРИ, 2018)

Овен Важно е да се концентрирате на своите приоритетни цели. Дополнителниот ентузијазам и...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (11 СЕПТЕМВРИ, 2018)

Овен   Ќе почуствувате прилив нa позитивна енергија, па прифатете ги предизвиците кои ви ги...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (27 АВГУСТ, 2018)

Овен   Ќе си направите услуга на себеси доколку бидете позитивни цел ден, без оглед на тоа...