Таг:, , , , , , , , , , , , , , ,

Според Барак Обама ова се трите прашања кои треба да си ги поставите пред да стапите во брак

По речиси 26 години брак, поранешниот претседател на САД, Барак Обама станал вистински...

ИМА 32 ГОДИНИ А ЗНАЕ 56 ЈАЗИЦИ – ОВОЈ ЧОВЕК ОТКРИВА КАКО ДА НАУЧИТЕ ЈАЗИК ЗА 2 НЕДЕЛИ

Мухамед Мешиќ, млад човек од Тузла е вистински феномен. Има 32 години, а зборува речиси 56...

“Должев милиони, а сега сум богата” | Пет совети кои ќе ви помогнат да се извлечете од долгови

Нова година и нова шанса да најдете решение за своите финансии. 34­годишната Патрис...