Таг:, , , , , , , , ,

Зелени шејкови за слабеење и детоксикација

Летото ни е на повидок, а прочистувањето на организмот е секогаш добредојдено. Ова се два...

БОМБАСТИЧНОТО СМУТИ НА ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ: РЕЦЕПТ ПОРАДИ КОЈ “СЕ ПУКА” ОД ЕНЕРГИЈА!

Смутито коешто го пие пејачката е богат со влакна, протеини и омега-3 масни киселини и може...

Намирници со кои ќе се спасите од есенските вируси

Овие шест  намирници задолжително внесете ги во својата исхрана, со тоа вашиот имунитет ќе...

Еден од најголемите факти за спанаќот во која се веруваше до денес е лага

Спанаќот за чија конзумација многу родители често ги советуваат своите деца сепак не е...

3 СМУТИ СО ТРИ СОСТОЈКИ

Многу луѓе сакаат смути, но не секогаш имаат волја да ги подготвуваат. Но што ако ви требаат...

Попај во Малта го нашол најдобриот спанаќ?

Колоритното и жовописно село Свитхевен, лоцирано во Малта во Медитеранското Море, денес е...