Таг:, , , , , ,

Гуска го спасува уличното кученце да не замрзне загревајќи го под своите крилја

Емпатијата е човечка особина која нè тера да ја разбереме болката што ја чувствуваат...

Полицаецот и го спасил животот кога имала 5 години, а денес присуствува на нејзината дипломска!

Во 1998 година, настанал пожар во една зграда. Полицаецот кој се нашол во близина на пожарот,...

Жена спасила слон од сигурна смрт и сега ја следи каде и да оди! (ВИДЕО)

Во 2016 година, бебето слон, Мојо, речиси се удави откако беше одвоена од останатите слонови...

Херојски момент на планинско куче кое спасува човек затрупан во снег

Иако повеќето луѓе се посветени на спасување и грижа за кучињата на кои тоа им е потребно,...

Запознајте ја Винтер – делфинот кој е инспирација за многу луѓе

Пронајдена во Mosquito Lagoon, Флорида во 2005 година кога имала само два месеца, Винтер е женски...

Херој на денот: Погледнете како овој африкански мигрант го спаси животот на малото дете! (ВИДЕО)

Француски орден за храброст, државјанство и работа како пожарникар доби мигрантот Mamoudou Gassama...

Портрети на кучиња кои ја покажуваат нивната совршена несовршеност и будат многу емоции

Наградуваната фотографка Alex Cearns е голем љубител на животни и ја фокусира нејзината работа...

Се лизнал и парализиран лежел 20 часа, а неговиот најдобар пријател му го спасил животот

Доказ дека кучето е најдобриот пријател ни доаѓа и од оваа приказна за човек кој се лизнал и...

Момчето од Нигерија кое за малку ќе умреше од глад, сега е среќно и непрепознатливо

Во јануари 2016 година, хуманитарката Anja Ringgren Loven му го смени животот на едно момче засекогаш. ...

Инспиративно спасување на животни (ВИДЕО)

Спасувањето на животните од неволја е прекрасна и инспиративна работа. Секој кој имал шанса...

Кучето е најдобар пријател на човекот

Кучињата се најдобрите пријатели на луѓето. Тие секогаш се обидуваат да ги заштитат луѓето...

Кога татковците ќе си ги спасат децата во последен момент (ВИДЕО)

Спектакуларни спасувања на децата од страна на нивните татковци и тоа во последен момент. ...

Неверојатни моменти кога животни го спасија животот на други животни (ВИДЕО)

Неверојатни моменти документирани на камера, кога живтотните го спасуваат животот на други...

Ова е најразгалената верверица која некогаш сте ја виделе (ВИДЕО)

Наша среќа на денот е оваа верверица која е ултра слатка и како што може да забележиме,...

Среќна приказна: Куче било скриено под автомобил, напуштено и гладно, но имало среќа…

Што би направиле доколку видите куче осамено, слабо, како се крие под автомобил?  Сигурно би...

Овие животни ја препознале опасноста и ги спасиле животите на овие луѓе (ВИДЕО)

Навистина е херојско ова што го направиле животните во овие опасни ситуации! Кога човекот не...

2 годишно момче го спаси својот брат близнак откако фиокар падна на него (ВИДЕО)

Две годишниот Brock Shoff му должи многу на својот брат Bowdy, откако завршил под фиокар и бил...

Татковци си ги спасуваат децата во последен момент (ВИДЕО)

Овие татковци убедливо ја заслужуваат титулата најдобри татковци на светот, бидејќи го...

Што треба да имате во куќата за да можете да спасите нечиј живот ?!

Мозочен удар може да се случи секому без предупредување. Главната причина за тоа е...