Таг:, , , , , , , , , ,

Внимателно со стероидите- може да бидат причина за неплодност

Мажите често користат стероиди за да го подобрат својот надворешен изглед. Но, според...

Научно потврдено: Во овој период од денот најлесно ќе забремените!

Новото истражување на Универзитетската болница во Цирих открило дека постои најдобро време...

Сакате да забремените? Во овие месеци шансите се најголеми!

Стручњаците во Универзитетската болница во Цирих анализирале спермограми на 7.068 мажи на...

Вбризга сперма во јајце од кокошка, а тоа што се роди од него ги збуни научниците

Во ова видео е покажан експеримент кој ќе ве остави без зборови. Овој човек вбризга сперма во...

ОВАА ЖЕНА ГО ПРОНАШЛА СВОЈОТ ДОНАТОР НА СПЕРМА И СЕ ОМАЖИЛА ЗА НЕГО

Една година по раѓањето на нејзината ќерка Лејла, Амина Харт го пронашла својот донатор на...

За сите кои сакаат бебе

Последните истражувања на болницата North Middlesex покажуваат дека два сексуални односи во...

Дали имате здрава сперма

Иако единствениот начин со сигурност да дознаете дали вашите „пливачи“ се здрави е да...

Мачкањето на лицето со сперма е тајната на блескавиот тен

Од миење со урина до лиги од полжави, женските режими за убавина и нега често се бизарни. Уште...

Вазектомија кај мажите

За оваа процедура се одлучуваат оние мажи кои што веќе не планираат да имаат деца, односно не...

ОВА ГО ИМА САМО ВО КИНА: Донирајте сперма за iPhone 6S

Земјата има проблеми со донатири на сперма, иако во Кина владеат строги правила… Во Кина...

25 ЗАБАВНИ ФАКТИ ЗА СПЕРМАТА

Семената течност изгледа помалку смешно, но е многу покомплексна и поинтересна од што...

Еве зошто е добро жените да ја голтаат спермата при орален секс

  Доктор Густаф Декер вели дека жените со оралниот секс и со проголтувањето на спермата,...