Таг:, , , , , ,

Намирници кои никако не смеете да ги консумирате пред спиење

Откријте што е корисно да се јаде во доцните ноќни часови, а што никако не смеете да...

Ова овошје ставете го во чаша млеко: Рецепт за најмоќниот пијалок против несоница

Како да заспиете побрзо и да имате мирен сон – комбинацијата на овие две намирници е...

Научниците предупредуваат: Еве што ни се случува во организмот кога спиеме 8 часа дневно

Долготрајниот сон го подобрува нашето здравје затоа што спиењето има ефект во намалување на...

На жените им е потребен повеќе сон отколку на мажите бидејќи повеќе го користат мозокот

Резултатите од истражувањата во кои учествувале 210 мажи и жени покажале дека на жените им е...

Симфонии од Моцарт за подобар сон: Со овие симфонии ќе ја победите несоницата, тврдат научниците!

Овие симфонии им помогнаа на сите учесници во истражувањето да заспијат многу побргу.. Веќе...

5 совети за ефикасен сон – разбудете се свежи и убави!

Секоја жена одбира да верува во магијата на разубавувањето додека спие, но и покрај тоа...

Против замор: 3 начини да се ослободите од исцрпеноста!

Доколку го чувствувате ова секојдневно, потребни ви се промени … Мали промени во...

Совети како да ја зголемите вашата продуктивност

Во светот денес се се врти околу продуктивноста. Се очекува да бидете продуктивни, на работа,...

Интересно истражување за спиење со мачки и кучиња

Доколку можеби се сомневате, сега е и емпириски потврдено: кучето е исто така најдобриот...

Новите истражувања ги рушат сите заблуди во кои верувавме за вечерното пиење на кафе

Според новото истражување кое што е спроведено од страна на американски научници од...

Грациозност и елеганција: Ова се најубавите коњи во светот! (ФОТО)

Дали знаевте дека коњите можат да спијат и додека лежат и кога стојат? Тие можат да трчаат...

Мали трикови за тропските ноќи: Еве како лесно да заспиете

Како што се зголемува температурата, така се зголемува и бројот на луѓето кои имаат проблеми...

Пет трикови со чија помош ќе станете утринска личност и одморени ќе одите на работа!

За поголемиот дел од луѓето станувањето рано е многу потешко отколку останувањето до доцна...

Кои проблеми се јавуваат ако не спиеме доволно?

Недоволно часови поминати во спиење = уморна и безживотна кожа. Еве како да го претворите...

Совети како да уживате во летниот сон и покрај високите температури

Топлото лето претставува проблем за многумина. Летните денови носат потешкотии во...

Една непреспиена ноќ прави големи промени во организмот

Често одлучувате да го прескокнете сонот и да останете будни цела ноќ за да ги завршите...

Како да заспиете по напорниот ден?

Имате напорен ден и одвај чекате да се наспиете, а кога ќе легнете никако не можете да...

Животот на младите родители низ илустрации во кои ќе се пронајдете! (ФОТО)

Кара Вестерн е млада мајка. Најголемиот дел од времето го поминува со својот мал син, а од...

Како да се наспиете за само 4 часа? Врвна метода на Леонардо да Винчи!

Сонот се состои од повеќе фази кои често се поврзуваат со едно од најгенијалните имиња во...

Научно докажано- недостатокот на сон дебелее!

Тешко ви е да имате добар и квалитет сон? Внимавајте, со лошото спиење ризикувате да имате...