Таг:, , , , , , , , , ,

Часовникот отчукува, секоја секунда е неповратна – Живеј сега!

Затоа што животот е прекраток за да се изгубиш во недоразбирањата.. Со текот на времето...

Посреќен си отколку што мислиш!

Сите располагаме со истите алати, сите имаме исто време, само не го користиме на ист начин....

Не дозволувајте животот да ве прегази – Направете ги ОВИЕ нешта

Правило број 1 – Исфрлете се непотребно од вашиот живот! 1.Исфрлете се непотребно од...

Единствениот луксуз кој треба да си го дозволиш е да живееш живот каков што ти сакаш

Во удобни чевли и боја на ружи која ти се допаѓа или воопшто без шминка. Јади она што го сакаш,...

Не сте се родиле за да им удоволувате на другите – Престанете да се грижите што мислат за вас

Програмирани сме на тој начин да учествуваме во толпата и да се фокусираме на креирање на...

Одржувајте дистанца од луѓето кои се негативни

Одржувајте дистанца од луѓето кои се полни со негативност, луѓе кои ги повредуваат туѓите...

5 тајни за посреќен живот

Наоѓањето среќа не е некоја огромна филозофија. Само треба да ги користиме правилните...

Дали се трудиш да го добиеш она што го заслужуваш, или само она кое ти се нуди?

Колку мислиш дека заслужуваш во животот – Тоа е главното прашање кое ќе го одреди твојот...

Во животот најважно е да ги победиш своите стравови

Доколку дозволиш твоите стравови да управуваат со тебе и да те контролираат, никогаш нема да...

Ти си борец за сопствената среќа во рингот на сопствените мисли

Не ни требаат мудрости за среќа, потребна ни е среќа. Многу едноставно! Чувството на среќа е...

Нејзините зборови треба да ги прочитате: Ова е рецептот за среќен живот на Џеј Ло

Џенифер Лопез со своите следбеници на Инстаграм сподели неколку совети како да останете...

Причините за среќа не ги барајте далеку – Најчесто се наоѓаат поблиску отколку што мислите

Причините за среќа не се далеку од вас, тие се околу вас, често пати спаковани во искрени...

Најсреќните луѓе на светот никогаш не ги прекршуваат овие правила: Затоа животот им е песна!

Секој од нас треба да ги следи овие правила Јапонците веруваат дека секое познанство и секое...

Имаш шанса во овој живот и си должиш на себе да живееш како што сакаш

Кога нешто ќе почувствуваш, чувствувај го тоа длабоко; од врвот на прстите до стапалата. Кога...

Животот е премногу краток за да бидете незадоволни: 5 правила за среќа!

Време е да започнете да го живеете животот со полни гради И покрај сите околности, дури и...

Знај кога е вистинско време да престанеш – само храбрите и големите го прават тоа

Престани да велиш „можам“ кога не можеш, „сакаш“ кога не сакаш, „во ред“ кога не е во ред....

Со помош на овие 10 совети гарантирано ќе го зајакнете максимално имунитетот на вашето дете!

Во продолжение дознајте што треба да направите за вашето дете да биде поздраво и посилно.....

Лујза Хеј: Еве како негативните мисли го загрозуваат нашето здравје

Науката откри дека не треба да си дозволиме „луксуз“ да размислуваме со негативни мисли....

„CALM“ – апликација која го менува во животот: Ослободете се од стресот, анксиозноста и несоницата

Стартувањето во Силицијумска долина достигна неверојатна вредност по објавувањето на Insight...

Совети за здравје и долговечност од Баба Ванѓа

Таа длабоко верувала дека најважен е балансот во телото кој мораме да го постигнеме сами и...