Таг:, , , ,

Чуда се случуваат секој ден: По 15 години неуспешни обиди, оваа жена доби бебе на 48 години

Парот почнал да „прави бебе“ од нивниот меден месец кога биле во средината на 30-тите,...

Предвреме родено бебе со тежина од 800 грама го победи коронавирусот

Бебе родено во иранскиот град Јазд, тешко 800 грама, го победило коронавирусот, соопштуваат...

Сања и Слаткар станаа родители: Синот доби необично име!

Слаткар и Сања станаа родители на своето прво дете. Гордиот татко среќната вест ја сподели...

Славната пејачка го роди своето прво дете на 44-годишна возраст!

Натали Имбрулија го роди своето прво дете на 44. години зачнато со ин витро со помош на...

Шимпанзото Коко кој 10 години беше на ресоцијализација во Холандија, се враќа во ЗОО Скопје

По 10 години поминати во AAP Stichting, нашиот Коко се враќа дома. Во 2009 година, Коко беше единствено...

Ричард Гир на 69 години стана татко по втор пат!

Холивудскиот актер Ричард Гир вчера по втор пат стана татко. Имено, неговата сопруга...

Среќна вест за љубителите на слатките задоволства: Зошто треба да јадеме чоколадо?

Го подобрува расположението и некогаш навистина претставува најдобра утеха, а сега...

По животната драма, конечно среќен: Бали Бег ќе стане татко! (ФОТО)

По семејните драми, еден од најпопуларните актери од турските сапуници конечно дочекал...

Меган Маркл и принцот Хари го очекуваат своето прво дете

Ако мислите дека свадба од бајките беше доволно голем настан за принцот Хари и Меган Маркл...

Пред 5 години го изгубиле венчалниот прстен на плажа во Охрид, а сега го добија назад!

„Денес Георгина“, на плажата Акапулко во Охрид, во вода најде венчален прстен. Прстенот е...

Радосна вест дочекана со бура од емоции

Оваа прекрасна и радосна приказна ќе ви ги згрее срцата и ќе ги разбуди емоциите во вас....

Принцот Хари и актерката Меган Маркл се верија

Принцот Хари, петтиот по ред британски претстолонаследник, се вери со актерката Меган...

Криси Тајген го покажа мешето, славниот пар го очекува своето второ дете

Принова во семејството на еден омилените парови. Криси Тајген е бремена, а 31 годишниот модел...