Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , , ,

Модна инспирација за сите обожавателки на минимализмот

Безвременската класика никогаш не излегува од мода па баш поради тоа минимализмот е еден од...

(ФОТО) 7 ДЕНА – 7 УТРА ТРЕНДИ МОДНИ КОМБИНАЦИИ

За да ви ја олесниме модната дилема, ви споделуваме малку модна инспирација од познатите...

(ФОТО) Street style – Летна стилска инспирација од модните трендсетерки

Иако новата сезона полека ни се приближува, летото сеуште не е готово. Последните сончеви и...

(ФОТО) Најубавите целосно БЕЛИ модни комбинации идеални за летни жештини

Со раскошното шаренило во природата, силното сонце и високите температури, на сцена доаѓаат...

(ФОТО) Како изгледаа познатите на црвениот тепих на Оскарите 2020

Погледнете како изгледаа познатите ѕвезди на црвениот тепих на најголемата Холивудска...

Оваа есен ја обожаваме оваа модна комбинација – Топол џемпер и здолниште

Избирањето на идеална комбинација за променливото есенско време може да биде вистински...

Есенска модна инспирација: Стајлинг идеи за секој ден

Да се одлучите за уште едно парче омилен десерт е многу лесно, но да го одберете идеалниот...

Никој не очекуваше дека токму ОВА модно парче ќе биде ин оваа сезона

Светски дизајнери едногласни: Ова модно парче ќе биде тотален хит оваа сезона Анималниот...

Како да носите КАРДИГАН оваа есен?

Совршено парче за прелазната сезона е кардиганот. Нешто измеѓу палто, блејзер и џемпер,...

Лето насред есен: Ментол боја како дел од најубавите модни комбинации

Ментол бојата важи за една од најнежните нијанси на зелена, но и една од најубавите бои...

Меланија Трамп беспрекорна во бело одело

Првата дама на САД, Меланија Трамп со својот беспрекорен стил и модни комбинации...

За деловните дами: Класичните парчиња се клучот на совршениот „office“ стајлинг

Кога е во прашање деловниот дрес код, најдобро е да инвестирате во класични парчиња облека...

Како да изгледате помладо со помош на облеката?

Стилските трикови можат комплетно да го трансформираат вашиот изглед, а за тоа не морате да...

Есенска инспирација за кежуал деловни стајлинзи

И покрај сите напори и желбата летото да се задржи, мораме да го признаеме поразот и да...

Девојки со најдобри стајлинзи кои прошетаа по улиците на Њујорк за време на модната недела

Есента само што не започнала. Во текот на денот се променуваат три годишни времиња, па...

Повторно на тронот: Плисирани здолништа! (ФОТО)

Да ни кажеа пред неколку години, дека токму овој модел на здолниште ќе биде актуелен неколку...

Тренд џемпери за оваа есен кои секоја девојка ќе ги обожава

На големо задоволство на девојките, слатките плетени oversized џемпери кои ги обожававте...

Предлог стајлинзи за оваа есен доколку сте гостинка на свадба

Есенската свадбена сезона е на прагот, а исто како и пролетта и летото, така и есента е убава...

Фустанот на Емили Ратајковски по кого сите полудеа

На синоќешната забава организирана од Harper’s Bazaar, моделот Емили Ратајковски носеше црвен...

10 инспиративни стајлинзи од Instagram за оваа недела

Продолжуваме со нашата неделна инспирација која ја црпиме од популарните модни блогерки на...