Таг:, , , , , , , ,

Како најлесно да го заштитите домот од сите ризици и опасности?

Иако домот е нашето омилено место каде што секогаш се враќаме, каде што уживаме и се...

Стартуваат ГАЛА вечерите од „Мел Фест талент шоу: Ѕвезда број 1“ – Победникот добива стан во Скопје и ексклузивен договор со продукцијата организатор на фестивалот „Мел Фест“

Оваа недела, на 02 Јуни, точно во 21.00 часот стартуваат шесте гала вечери од „Мел Фест талент...

Зошто е важно да изберете дом со квалитетни прозорци и звучна изолација?

Домот претставува нашето сигурно место, прибежиште и простор за опуштање и релаксација по...

Пријатен и топол дом за секој од вас: DDS Building го создава вашиот нов дом во урбана средина!

Домот е онаму каде што припаѓа вашето срце, а Скопје набргу ќе добие објект кој претставува...

Адриана Лима го продаде станот во Њујорк за 3,3 милиони долари. Погледнете како изгледа!

Адриана Лима конечно успеала да го продаде луксузниот пентхаус во срцето на Њујорк, кој таа...

Стан од 7 квадрати! Да, добро прочитавте! (ВИДЕО)

Иако звучи невозможно, станот од само седум квадратни метри може да биде сосема пристоен за...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ( 28 MAJ – 03 ЈУНИ 2018)

Овен Упорните и добронамерните совети за здравиот начин на живот од страна на некоја...

Луксуз до небо: Летечки автомобили го освојуваат Мајами!

Двособен стан во облакодер кој се наоѓа во центарот на Флорида ќе чини милион долари....

Гаража претворена во модерен стан

Најдобрите идеи доаѓаат од многу сложени ситуации, и ваков пример е гаражата која се...

Тејлор Свифт се почести со најлуксузен стан во Њу Јорк. Погледнете како изгледа!

Пејачката Тејлор Свифт отсега е сопственичка на скапоцен стан во лукузниот дел на Њу Јорк....

Ова е станот на Џенифер Лопез и Алекс Родригез вреден 15 милиони долари

Апартманот вреден 15,32 милиони долари се наоѓа во Њујорк, лоциран е на 432 Парк Авенијата, што е...

Топло и удобно поткровје од 50м2

Иако го сакаме големиот и простран ентериер, факт е дека во реалноста често немаме доволно...

Ненаметлив и едноставен, а сепак толку привлечен стан од 56 м2

Големината е 56 метри квадратни и е уредена во суптилен и многу едноставен, но сепак многу...

Стан од 37 метри квадратни со сериозна смисла за драма

Смислата за драматичност јасно се пронаоѓа во овој дом од 37 метри квадратни , а она што е...

10 видови на кучиња кои најлесно се прилагодуваат на живот во стан

Некогаш не е лесно да го изберете вистинкото милениче. Колку и да ви се допаѓа некое куче,...

Ѕирнете во луксузниот стан на Џенифер Лопез

Џенифер Лопез го продава својот стан во Њујорк по цена од 26,95 милиони долари. Пентхаусот кој...

Возбудлив базен со стаклен под кој се наоѓа на 40-ти кат

Луксузните резиденцијални комплекси се во постојан натпревар со иновативни и луксузни...

Ако сакате најдобар антидепресив, обојте ја собата во оваа боја

Ако се двоумите во која боја треба да го обоите својот стан, ви предлагаме нијанси кои добро...

Илустрации кои докажуваат зошто живеењето сами е најдобро за вас

Некои од вас мислат дека живеењето сами ќе ве изолира од општеството и ќе ве направи да се...

Зема чекан и почна да го руши ѕидот – Кога ќе го видите крајниот резултат ќе останете без зборови

Преселувањето во новиот стан или куќа прави убаво да се чуствувате но пнекогаш птребно е...