Таг:, , , , , ,

Непријатно потење на стапалата – 5 начини како да го решите овој проблем

Овие совети ќе ви бидат од голема помош во врелите летни месеци 1.Дезодоранс за стапала...

Ефективни домашни третмани за плускавци на нозете

Доколку имате проблем со плускавци, овие домашни третмани даваат ефективни резултати во...

Направи сам: Делотворни маски за нега на раце и стапала во домашни услови

Студените денови се зад нас, но тие оставаат трага врз нашата кожа особено на рацете и...

(ВИДЕО) Домашен спа центар: Како сами да направите педикир?

Одлични совети како да ги негувате вашите стапала во вашиот дом, постапката е многу...

Испукани раце и тврди петици? Ова е вистинското решение за вас!

Распуканите раце и тврдите петици се резултат на сувата кожа која не добива правилна...

SPA DETOX ПЕДИКИР: Најефикасно решение за уморните нозе и слабата циркулација!

Поради секојдневните работни обврски, нозете секогаш се најизложени на притисок и болка....

Сакате да се чувствувате секси? Три предлози кои ќе ви помогнат!

Сакате да се чуствувате секси? Да ви се зголеми самодовербата? Три едноставни чекори ќе ве...

Дали ги знаеме ефектите на Сонцето врз телото?

Сонцето е најсилно во летните денови. Како тоа влијае на телото? Кожа Црвенилото и појавата...

Совети како да уживате во летниот сон и покрај високите температури

Топлото лето претставува проблем за многумина. Летните денови носат потешкотии во...

Што откриваат прстите на стапалата за вашата личност?

Прстите на нозете откриваат многу за човекот, а исто така и ширината на стапалото има...

Дали знаете за овие промени? Еве кои делови од телото со годините растат, а кои се смалуваат!

Косата со тек на време станува бела и добиваме брчки, што е сосема нормално, но некои делови...

Совршено несовршени: Овие познати дами имаат недостатоци и не ги кријат!

Познатите холивудски дами честопати ги земаме како пример за совршен изглед, занемарувајќи...

Одлична маска за нежни и мазни стапала со само две состојки (РЕЦЕПТ)

Отворените обувки летно време се најчестиот избор, а ниедна жена не сака да покаже несредени...

Еве што треба да направите доколку ве фати грч додека пливате

Грчевите во мускулите обично се појавуваат при нагло истегнување на стапалата. До тие...

Супер трик за ослободување од непријатната миризба на стапалата

Склони сте кон потење на нозете во текот на пролетта и летото? Имате во предвид дека тоа не е...

Рецепт за суви и испукани стапала

Доаѓа пролетта, па ние сме поблиску до носење отворени чевли, но како изгледаат вашите нозе...

Како до мазни и нежни стапала?

Секоја жена цели по мазни и нежни стапала. Но работните часови се заморувачки – цело време...

Зошто не е добро да имате студени стапала

Студените стапала не се реткост ни летно време, а причина за тоа е – лошата циркулација....

Фотографијата од нејзините крвави стапала предизвика бура на интернет, а тоа е само почетокот на приказната

Шминкерката Никол Гавинс ги фотографирала стапалата на нејзината пријателка и тие...

Зошто на некои луѓе им смрдат стапалата? Не е поради потта!

Многумина мислат дека само потта е вистинкиот виновник за непријатниот мирис на стапалата,...