Таг:, , , , ,

Почитувајте ги постарите: Не знаете ништо за нивното минато и низ што поминале

Секој човек кој живеел на оваа планета некогаш бил млад, здрав, силен, успешен и полн со...

Во староста нема да жалиме што не сме патувале многу…

Во староста нема да жалиме најмногу дека малку сме патувале. Ниту што сме посветиле малку...

Почитувајте ги родителите кога ќе остарат, затоа што тие секогаш биле тука за вас

Емотивна приказна со многу силна порака „80-годишниот човек седеше на каучот во својата куќа...

Моќни фотографии животни кои откако биле спасени доживеале длабока старост

Трогателните фотографии ја демонстрираат почитта на фотографот Лешко кон субјектот,...

Какви ти се мислите, таков ти е и животот: Еве кои нешта влијаат врз животниот век

Овој проблем го имаат се повеќе луѓе Резултатите од неодамнешното истражување на...

Разликата во годините помеѓу партнерите пресудна за успешна врска?

Психолозите дадоа одговор на контроверзното прашање. Паровите кои делат за две децении...

Ѓаволот најлесно нѐ прелажува со онаа реченица: Има време! И потоа животот си поминува!

Мојата мајка умееше да каже: „Сѐ ми преседнува“. Цел живот во грч. Кога ќе живеам?! Знаете...

Како старее секој од хороскопските знаци?

Секој од нас старее на различен начин. На тоа влијае темпераментот, карактерните особини,...

Напиши му на син ми дека сум починала, за да дојде да ме види

Еден поет некогаш рекол дека најголемата катастрофа е истовремено да си стар, болен и...

Никогаш не е доцна за љубов: 102-годишна жена се омажи со 100-годишен маж!

Џон и Филис Кук се венчаа на 100 и 102 годишна возраст, докажувајќи дека бракот и љубовта немаат...

Прекрасни фотографии од желка стара само еден час: Погледнете како изгледа!

Желките припаѓаат на една од најстарите групи рептили во светот – постари од змиите,...

Најдобри совети за убавина од легендарната Одри Хепберн!

За атрактивни усни зборувајте љубезно. За убави очи, гледајте го доброто во луѓето. За добра...

Како ќе изгледаат познатите личности кога ќе остарат со помош на популарната апликација „FaceApp“

Забавно е да дознаеме како би изгледале во староста, па затоа деновиве социјалните мрежи се...

Тест со бои кој ја открива вашата ментална возраст: Проверете колку е стар вашиот мозок?

Дали ја знаете својата ментална возраст? Сѐ што треба да направите е да изберете еден...

Сексот во 40-тите е подобар од тој во 20-тите години

Истражувањата покажуваат дека сексот е најдобар во зрелите години. 37% од жените и 34% од...

Британската полиција уапсила 93-годишна жена по нејзина желба

Полицијата во Британија ја уапсила 93-годишната Џоси Брд и на тој начин ја исполнила...

10 постари заљубени парови кои докажуваат дека љубовта е вечна

Многу истражувања докажуваат дека среќата влијае врз физичката и психичката состојба на...

20 работи за кои ќе се каете кога ќе остарите доколку не ги направите!

Каењето е чудно чувство и обично се однесува на работите кои не сме ги изговориле, шансите...

Во која земја луѓето живеат најдолго?

Многу истражувачи се обидуваат да ја пронајдат тајната на вечниот живот. Иако еликсирот за...

Моќта на бадемовото масло: Прочитајте зошто треба да го користите!

Постојат многу добри причини зошто бадемовото масло треба да биде дел од вашите препарати...