Таг:, , , , ,

Истражување: Еве колку сексуални партнери просечно има едно лице

Едно од најинтимните прашања што можеме да ги поставиме на некој, е дефинитивно она за...

САД се искачи на третото место по бројот на заразени од коронавирус во светот

Бројот на пациенти заразени од коронавирусот во САД секојдневно расте, а во моментов тие се...

Зошто студентите доминантно патуваат со Рапсоди Травел на апсолвентска екскурзија секоја година?

Многумина велат дека патувањето е најголемото богатство за луѓето исполнето со спомени,...

Опкружена со 5 мориња, во неа луѓето живеат долго и без болести: Ова е најздравата земја во светот!

На второ место е Исланд, на трето Швајцарија, додека на четврто и петто место се наоѓаат...

Македонија е втората најевтина земја за живеење, поевтина е само Турција, а во Исланд животот е најскап!

Според последните податоци на Еуростат, Македонија е втора најевтина земја за живеење, а...

Епидемија која напаѓа: Зошто прекумерната тежина е глобален проблем?

Дали некогаш се запрашувате како и зошто во последните децении дојде до масовна појава на...

Како би изгледал светот ако во него живеат само 100 луѓе?

Светската популација постојано е во пораст. Но, како светот би изгледал доколку во него има...

Зошто слободните жени сакаат зафатени мажи?

Тајно или јавно, слободните жени сепак, сакаат да бидат со оженети мажи. Со оваа тема се...

Контроверзни фотографии од затворски келии низ светот кои го покажуваат различниот третман на затворениците

Се повеќе и повеќе луѓе се зад решетки. Според Институтот за истражување на криминални...