Таг:, , , , , , , , ,

Мажите најмногу се плашат од жени во овие 3 хороскопски знаци

Еве во кои хороскопски знаци се родени жените од кои мажите се плашат. Силни и горди, жените...

Кога нагоре е премногу високо, а надолу премногу длабоко…

Верувај во себе! Верувај во себе! Ослободи се од тежината на минатото и зачекори со насмевка...

Што се всушност негативните чувства – Тие носат една важна порака, еве која е таа..

Кога ќе почувствувате чувство на страв, сомнеж, разочарување, тоа не значи дека е време да се...

Најголемиот непријател на човекот – Поучна приказна

Кој е најголемиот непријател на човекот? Смртта се движела во еден голем град. Сретнала еден...

Немој да кажеш „Доста ми е од сè“ уште пред да започне твојата животна приказна

Колку пати досега во животот си рекол „доста ми е од сè“ без да преземеш нешто? Колку пати во...

Нервозни сте и преплашени – Совети од руски психолог кој ќе ви помогнат да ги надминете

Следете ги овие совети и ќе го пребродите овој период многу полесно Способноста на...

Стравот постои само во нашиот ум

Зошто стравот е илузија? Одговорот е доста едноставен. Стравот е манифестација на живеењето...

Што всушност значи изреката „Ако некого го сакаш, пушти го да оди“

Некои ја интерпретираат како тест на судбината, како проверка дали навистина било судено за...

Страв од поврзаност, пари, недоверба: Современите врски НИКОГАШ немале потешки предизвици – а ова се најголемите!

Пронаоѓањето на сродна душа не е лесна работа и многу често пред таа среќна средба се...

Џон Ленон: Во животот постојат две мотивациони сили – стравот и љубовта

„Постојат две основни мотивациони сили: стравот и љубовта. Кога се плашиме, се повлекуваме...

Скршеното срце може да се поправи, но затвореното- никогаш, бидејќи не можете да му се доближите

Постојат луѓе, кои понекогаш не знаат доволно јасно што сакаат, не знаат да кажат ни што...

Кога ќе го допреш дното, ти преостанува само една работа: Ова е твојата единствена животна грешка

Животот е она што се случува додека ти планираш нешто друго. Им се случува на сите. Животот...

Руми: Најдобри дефиниции за отровот, стравот, зависта, омразата и лутината!

Еден ученик му поставил на Руми интересни прашања. Руми на нив дал прекрасни одговори кои ви...

Ако се плашите од турбуленции во авионот, секогаш бирајте го ова место!

Стјуардесите и екипажот во авионите откриваат кое место во авионот е најмирно. Ако се...

Роби Вилијамс отворено зборува за своите психички пореметувања: „Од страв 3 години не можев да станам од кревет“

Славниот пејач Роби Вилијамс ја отвори душата и откри како долги години пати од агорафобија,...

Намалете ги симптомите на анксиозноста на овој начин!

Анксиозноста е се почеста меѓу популацијата. Брзото темпо на живот е еден од факторите за...

Со големиот човек често доаѓаат и големи грешки.. Што рекле мудрите за животот?

Животот е подарок кој со раѓањето го добиваме сите. Што рекле мудрите луѓе за животот? Да...

Хаос во домот – хаос во главата! Што открива вашиот неред за вас?

Има луѓе кои често го чистат својот дом и немаат голем проблем на таа тема, но има и такви за...

Дали партнерот ве прави депресивни?

Ако често сте несреќни со својот партнер, ви е непријатно, ако сте под стрес и се чувствувате...

Лекции кои живот значат, а не ги учевме во училиште!

Иако образованието ни нуди многу знаење, сепак постојат некои лекции кои не се учат во...