Таг:, , , , , , ,

Детокс масажа со пилинг: По празничните денови ослободете се од токсините и негувајте ја вашата кожа!

Кожата претставува огледало на нашето здравје, во кое е рефлектиран целиот внатрешен свет...

Најефикасната метода против несоница – Заспијте за само 1 минута

Една девојка сподели фантастична метода со која многу брзо ќе ја победите несоницата „Се...

Ова овошје го намалува стресот и го смирува нервниот систем: Дознајте кое овошје го активира хормонот на задоволство

Совршена е за ужина, слатки и овошни салати, а еве кое овошје помага да се смири нервниот...

Древна јапонска техника за смирување и ослободување од стресот

Ослободете се од стресот за само неколку минути Стресот е еден од најголемите и најчести...

Научниците велат: Оваа храна најдобро го намалува стресот и нервозата!

Ако досега мислевте дека една ракија или пиво го намалува стресот, досега сте биле во голема...

Домашен чај кој е вистински лек за вишок килограми и смирување нервоза

Потребни ви се само ореви и вода Народната медицина ги користи сите делови од оревите, од...

Солзите се лек за душата и телото: Плачењето ги решава овие здравствени проблеми!

Да се пролее солза е во ред Акумулација на токсини Солзите што течат од очите додека плачеш,...

Ослободете се од стресот и излечете ја главоболката – Моќни совети кои ќе ви помогнат

Во текот на денот, одвојте еден час за себе и потрудете се да преземете се што е неопходно за...

Потиснувањето на тагата и лутината доведува до овие болести

Психолозите тврдат дека потиснувањето на емоциите го уништува здравјето Многу луѓе мислат...

Ноќите се долги… Прекрасен текст кој ги потсетува родителите колку брзо растат децата

Ноќите се долги. Кога конечно ќе се вратиш дома, со болничката белегзија на твојот зглоб, а...

Кратки совети од психолог: Како засекогаш да го победите стресот

Не потпирајте се на помнењето, запишувајте! И задолжително направете копија на сите клучеви,...

Кога ќе се вратеше од работа, мојата мајка секогаш одмораше по 20 минути…

Мојата мајка, кога ќе се вратеше од работа, никогаш не трчаше накај кујната, започнувајќи да...

„CALM“ – апликација која го менува во животот: Ослободете се од стресот, анксиозноста и несоницата

Стартувањето во Силицијумска долина достигна неверојатна вредност по објавувањето на Insight...

Чувствувате стрес поради тргнувањето на вашето дете на училиште? Не сте единствени!

Ако вашето прваче тргна на училиште, веројатно кај вас се помешани емоциите. Среќа, тага,...

Овие работи ќе ви помагнат полесно да се ослободите од стресот: Mожете да ги правите дома секој ден

Стресот може да биде предизвикувач на многу заболувања – еве неколку техники кои можат да...

Винстон Черчил: Ако можете да го започнете денот без кафе…

Како што знаете, човештвото тргна по патот на технолошкиот развој, потполно занемарувајќи...

Како се поврзани пријателствата и среќата?

Пријателите се извор на смеа, оние кои нѐ враќаат во реалноста кога фантазираме за...

Никој не зборува за ова: Дали знаете кои се добрите страни на стресот?

За стресот постојано се зборува во негативен контекст, но тој има и добра страна, за кое...

Болест на модерното време: 5 стереотипи за депресијата!

Како навистина се чувствуваат луѓето кои патат од депресија? А кои уверувања се само мит?...

Пакувајте ги куферите: Неколку знаци кои покажуваат дека итно ви е потребен одмор!

Понекогаш мораме да успориме и да си дадеме себе си неколку дена одмор. Секојдневниот стрес...